Domů » Bleskovky » Nové jméno, známá výbava: Xiaomi Mi 9 Lite míří do Evropy

Nové jméno, známá výbava: Xiaomi Mi 9 Lite míří do Evropy

Společnost Xiaomi před několika měsíci představila model CC9, který si měl své zákazníky najít především mezi mladými lidmi. Telefon se zanedlouho objeví také na evropském trhu, kde se zařadí do rozvětvené rodiny Mi 9 – zákazníci jej zde naleznou pod názvem Xiaomi Mi 9 Lite. Evropskou premiéru si zařízení odbyde ve Španělsku, a to už 16. září. Nicméně očekáváme, že další trhy budou záhy následovat.

Xiaomi mi 9 lite

Xiaomi Mi 9 Lite: výkon a displej

Díky čerstvému úniku si můžeme prohlédnout nejen vzhled telefonu, ale také hardwarovou výbavu. Srdcem zařízení bude čipset Qualcomm Snapdragon 710, což by mohlo nejednoho zájemce trochu zamrzet s ohledem na existenci výkonnějšího Snapdragonu 712. Úhlopříčka AMOLED FHD+ displeje činí 6,39 palců s rozlišením 2340 x 1080 pixelů.

Xiaomi Mi 9 Lite nabídne trojici zadních fotoaparátů

Na zádech telefonu se v levém horním rohu nachází tři fotoaparáty hezky srovnané pod sebou. Hlavní senzor nabízí rozlišení 48 Mpx a doprovází ho 13Mpx širokoúhlá čočka a 2Mpx hloubkový senzor. Uvnitř výřezu na přední straně zařízení se nachází selfie kamerka s rozlišením 32Mpx a světelností f/ 2.0.

Nepřehlédněte: Xiaomi Mi Mix 4 bude vyčnívat z davu

O výdrž se bude starat baterie se štědrou kapacitou 4030 mAh a podporou rychlého 18W nabíjení. Z další výbavy zmiňme například NFC či čtečku otisků prstů v displeji. Mi 9 Lite vstoupí do prodeje s Androidem 9.0. O ceně zatím nepadla zmínka, dozvíme se ji však už velmi brzy.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).