TOPlist

Nové informace o službě Marketplace; Windows Mobile 6.5 s podporou skinování

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Novinky ve Windows Mobile...V uplynulých dobách byla zařízení se systémem Windows Mobile výsadou spíše pro podnikovou sféru, ale v posledních letech se tyto telefonu stále častěji dostávají do podvědomí běžných uživatelů mobilních zařízení. Ještě před několika lety by asi nepřipadalo v úvahu, aby si vaše kamarádka jen tak koupila velké a těžké PDA, ale nyní bych sám ve svém okolí napočítal spoustu známých, kteří Windows Mobile používají. Zařízení se zmenšila a i pro méně zkušené uživatele jsou nyní nabídky systému mnohem přívětivější, zvláště díky uživatelským prostředím TouchFLO 3D a jemu podobné.

Microsoft si uvědomil, že je nutné systém upravit i pro potřeby běžných uživatelů. Nový Windows Mobile 6.5 tedy bude lákat například na vlastního Facebook a MySpace klienta, i když zatím není úplně jasné, zda budou tyto aplikace v základu systému. Do jisté míry to záleží i na samotných výrobcích, ale třeba takové LG se nechalo slyšet, že s integrací MySpace do nových komunikátorů počítá. Méně zkušení uživatelé se nebudou muset obávat ani instalace nových aplikací, které získají přes mobilní Marketplace. Další novinkou bude oficiální editor témat, který chce Microsoft uvolnit v průběhu tohoto roku.

Vzhled Windows Mobile 6.5 si uživatel do jisté míry bude moci upravit
Z tohoto důvodu softwarový gigant zahájil spolupráci s londýnským Design Museum a americkým sdružením designérů, kteří by společně měli vytvořit pestrou škálu témat a stylů pro nový systém Windows Mobile. Uživatel se ale nebude muset spoléhat jen na hotová řešení, v Theme Generatoru (pravděpodobně půjde o online aplikaci postavenou na Silverlightu), si každý bude moci vytvořit vlastní grafické styly. Z počítače si pouze nahrajete obrázky, které chcete mít na pozadí, nastavíte barvy lišt a dalších nabídek a je hotovo. Poté si vytvořené téma budete moci nechat zaslat přímo do vašeho telefonu.

imgimgimg
Tip: Všechny obrázky z Windows Mobile 6.5 si můžete prohlédnout v naší Galerii.

Ne že by pro systém Windows Mobile neexistovala spousta jiných editorů, ve kterých se kreativní uživatelé mohou dostatečně vyřádit. Zde jde spíše o to, že Microsoft se snaží nabízet vlastní přídavná řešení (Live služby, Facebook, MySpace, Marketplace, My Phone…), což považuji za velmi dobrý krok. Jak se zdá, chystaný systém Windows Mobile 6.5 opravdu nebude jen rychlou záplatou, jak se dříve spekulovalo. Potěšující je i fakt, že většinu z nových aplikací budou moci využívat i majitelé zařízení s Windows Mobile 6.1.

Windows Marketplace: Aplikace bude možné vracet…
Co se týče mobilního Marketplace, Microsoft přišel s novými podmínkami pro vývojáře. Ti, pokud budou chtít do databáze umístit svoji aplikaci, budou muset zaplatit poplatek. Ten se měl podle starých pravidel vztahovat i na případné aktualizace aplikací, což nebylo pro vývojáře příliš výhodné. Microsoft ale toto pravidlo zrušil a vývojáři tedy na Marketplace budou moci nahrávat aktualizace svých produktů zdarma. Všechny uživatele Marketplace jistě potěší informace, že do 24 hodin budou moci každou zakoupenou aplikaci “vrátit”, jestliže s jejími funkcemi nebudou spokojeni. To je opravdu velmi vstřícný krok.

imgimg

Mezi společnosti, které již zařadili do programu Windows Marketplace, patří například EA Mobile, Facebook, Gameloft, MySpace, Namco, Pandora, SPB Software house, Sling Media, Handmark, Netfix a další.

Zdroj: Engadget (via WMPowerUser)

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku