Domů » Bleskovky » Nová verze Nokia Suite umožní propojení telefonů Lumia s Outlookem

Nová verze Nokia Suite umožní propojení telefonů Lumia s Outlookem

Jedna z nejčastějších výtek směřovaných na tvůrce systému Windows Phone se týká absence nástroje pro přímé propojení telefonu s Outlookem v počítači bez nutnosti využití cloudových řešení. Nokia se nyní rozhodla tyto nářky vyslyšet a tuto dlouho požadovanou možnost uživatelům nabídnout.

Vydala totiž novou aktualizaci svého synchronizačního a zálohovacího nástroje Nokia Suite, který až dosud sloužil pouze majitelům hloupých telefonů a smartphonů se systémy Symbian a Meego. Verze s označením 3.6.11.0 je sice zatím ve fázi beta, z ohlasů v diskuzích je ale patrné, že funguje bez problému. Dokonce se objevil i poznatek, že při použití USB kabelu od Nokie funguje údajně i s Windows Phone telefony jiných značek.

Nový Nokia Suite uživatelům umožní kopírovat kontakty, položky v kalendáři a fotografie do telefonů Lumia. Dále umí synchronizovat obsah telefonu s prohlížečem Mozilla Firefox 15 a e-mailovým klientem Mozilla Thunderbird 15. Závěrem přidává několik důležitých záplat.

Zdroj: Symbian Tweet

Miroslav Havlíček

30 komentářů

 1. tak tohle bude pro řadu konzervativních uživatelů notná konkurenční výhoda oproti jiným wp telefonům. bravo.

  osobně už jsem si zvykl na „cloud based“ synchro -přecijen, je to zcela bez práce a na webu mi kontakty a kalendář zmizí s menší pravděpodobností, než že se rozbije HDD v kompu, ale chápu, že někteří uživatelé nemohou / nechtějí do oblak..

  • Výhoda se ztrácí u téhle věty „Dokonce se objevil i poznatek, že při použití USB kabelu od Nokie funguje údajně i s Windows Phone telefony jiných značek.“ :D.

  • Jinak doufám, že v budoucnu si každý výrobce neudělá extra vlastní program, aby nakonec nebyl jeden program na obrázky, další na kontakty a do třetice na hudbu.

  • VNavrátil: Jak v budoucnu? Vždyť je to tvrdá realita. MS nabízí ke svému OS (a tedy pro platformu) Zune, zatímco HTC k tomu bastlí HTC Sync, Nokia Nokia Suit, u Samsungu bych se nedivil za Kies… MS v tomto selhává.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  mimonaut: To není o konzervativnosti. Pohádky o funkčním, levném a dostupné cloudu jsou „vzdušný zámky“. Pravděpodobnost, že se rozbije najednou telefon a disk je malá. Pravděpodobnost, že při použití cloudu se chyba zasynchronizuje z jednoho do druhého je, ale vysoká.

  Cloud má cenu pouze jako interní firemní záležitost, placená kde jsou opravdu solidní záruky , zálohy atd..

  • Nesouhlasím i pro osobní použití je cloud velmi dobrá alternativa. Rád ho používám. Ale znám jeho rizika a možnosti, takže rozhodně nespoléhám na ochranu a trvanlivost uložených dat. Stejně tak, jako tam nesynchronizuji bezhlavě vše.

   Cloud je dobrá alternativa, ale výborným krokem je, že nám ho Nokia necpe násilím všude a dá nám vybrat.

  • od doby co se synchronizuju na live ID, nemám problém.. do té doby jsem o data přišel několikrát… třeba jen o ta, co nebyla synchronizována (přecijen, člověk nepřipojuje telefon kabelem ke kompu každých pět minut, dokoncevětšinou ani každý den), ale i to zamrzí.. teď udělám změnu v telefonu a ihned je na webu / outlooku. Udělám změnu na webu / outlooku a za okamžik je v telefonu.. prostě to funguje..

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Mám Live ID a mám stím problém.

   Jednak si nebudu kvůli tomu kupovat licenci MS Outlook. Těch několik ticíc mi zato nestojí. Používám OpenOffce a Mozilla ThunderBird. A pak nevím proč bych měl Microsoftu dávat další kontakty a kalendář? Co za to dostanu navíc?

   Jak říkám je to o matematice ( statistika –pravděpodobnost) pro 8-9 třídu základky. Pravděpodobnost, že se naráz poškodí smartphon, disk se zálohou a ještě k tomu třeba SIMka je menší. Než když se poškodí data na cloudu, že chyba se za synchronizuje i do smartphonu nebo opačně. Ten systém se vás totiž ptát nebude.

   Cloud je dobrá, ale né všespásná věc. Pokud nevytáhnete za života z města paty můžete být v pohodě. Pokud trochu cestujete zjistíte, že sehnat USB kabel bude vždy jednoduší, než sehnat internetové připojení. Ono často narazíte na místa bez kvalitního pokrytí.

   Druhá část bude korporátní sféra, ale to je krapet taky o něčem jiném. Kontakty budou na Exchange severu, BIS, nebo BES… …ale to byly už dávno. Jenže cloud je vlasně jen módní pojmenování přístupu thinclient > server. Který tu by od počátku.

   Důležitá je podle mě ta možnost volby jaký SW nástroj použiju a né že už samotným nákupen HW si vyberu omezené řešení.

  • Jo Live ID, s tím je mnoho legrace, podpora/nepodpora Androidu, neumí synchronizovat více kalendářů, při exportu posouvá o den narozeniny (o problému víme mi moc nepomůže), ne příliš schopná Live aplikace pro mobilní přístroje… atd. Hlavně že brečí, že službu neumí dostat mezi lidi. Není se čemu divit.

  • lister0 (neregistrovaný)

   To Martin P: Licenci Outlooku si vůbec kupovat nemusíte. Jede to mnohem líp v Live Mailu. Internetové připojení je dnes skoro v každém penzionu a restauraci, takže v tom bych neviděl problém a pokud jste v lese, tak holt počkáte se synchronizací do večera, až budete na wifi. USB kabel by vám to stejně neuspíšil:)

   Osobně synchronizuju s live id asi 2 roky a zatím jsem neměl jediný problém.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Live Essencial aplikace jsou ve stavu ukončení vývoje. Do budoucna je MS odpískal. Takže to je krátkodobé řešení. A pak to bez tak bude jako u HTC a to že Ono to funguje i s LiveMail a Outlook Express, jen že né vše.

   Možná by to chtělo po ČR víc cestovat. Zjistíte, že oblastí bez datového pokrytí je dost a nevytrhne vás tam tedy ani penzion nebo restaurace. To je taková utkvělá Pražácká představa, že hotspot je na každém rohu a Internet je všude. Proto i ten projet Digitální česko na využití volných frekvencí po analogové TV. Prostě dostat internet tam kde není. Jinak nejdete stále i ve středních Čechách obce bez kvalitního GSM signálu natož Internetu.

   Podtrženo sečteno jednoduší je tuhle platformu nepoužívat. Není třeba cpát kontakty do cloudu. Za zálohu si je zodpovědný uživatel a hlavně ho to stojí relativně málo peněz. Nemusí si instalovat bloadware jako je NokiaSuite ( ex Ovi Suite ), nemusí řešit připojení.

  • Miroslav Havlíček

   1. Použití cloudových služeb přeci nevylučuje lokální zálohování.

   2. MS před měsícem vydal verzi Windows Essentials 2012. Sice tam je novinek poskrovnu, ale o zaříznutí se rozhodně nejedná. Skončil akorát název „Live“ a program Mesh, který ale ve verzi 2011 pořád funguje.

   3. I kdyby MS zaříznul Essentials, Windows 8 umí synchronizovat Hotmail už v základu.

   3. Nový Outlook bude možné platit měsíčně. 8,33 USD za licenci na kompletní Office na 5 domácích PC. U nás zřejmě trochu dražší.

  • Miroslav Havlíček: 1. bych až tak netvrdil, pokud je daná databáze synchronizovaná cloudem, rozhodně nejde lokálně, dochází k duplicitám. 2. byl bych i ochoten platit za funkční PIM, ale tato cena je mimo mou ochotu. Ale nabídku samotnou neznám.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   1. Ano teorie nevylučuje. To dělá až výrobce, který „náhodou“ to zapomene implementovat.

   2. [odkaz].

   3. Ano nástroje pro propojení s platformou Windows 8 již byly představeny. To nic nemění na faktu, že pro udržování a editaci seznamu typu jméno – číslo považuji zřizování LiveID za zbytečnost a nehrávání takových informací jen a pouze do cloudu také.

   3. Podle mě dostupných informací, měsíční a roční předplatné se týká balíku Office 365. Nové Office budou prodejné normálně jako vždy. Ale i tak měsíčně bych za Outlook 150,- kč nedal, protože při životnosti smartphonu jeto TCO cena smart phonu + 24xměsíční taxa za Office Tedy i výc než polovina pořizovací ceny WP telefonu.

  • Miroslav Havlíček

   Teď koukám, že mám u předchozího příspěvku dvakrát bod tři, takže se omlouvám za zmatenost.

   UNI: Neplést synchronizaci a zálohu. Pokud si např. kontakty člověk někam bokem zazálohuje, tak se mu nebudou synchronizovat zpět. Použije je potom pouze v případě, že se vyskytne problém u tradiční cloudové synchronizace.

   MARTIN P.:

   1. Kontakty z Hotmailu (resp. Outlook.com) jde zálohovat exportem. Není to rozhodně ideální řešení, hlavně proto, že to člověk musí dělat ručně, ale ta možnost tam je.

   2. Ta zpráva je z května, nový balík vyšel v sprnu, takže to úplně pravda nebude. Je mi jasné, že se MS bude snažit natlačit uživatele do Windows 8 a možná kvůli tomu částečně zařízne i Visty, určitě se ale nevykašle na Sedmičky. Staré Essentials pro XP taky pořád fungují.

   3. Každému samozřejmě vyhovuje něco jiného. Já sice spokojeně používám synchronizaci přes cloud, kontakty si ale taky čas od času zálohuju bokem. Jistota je jistota.

   4. Klasické Office se budou prodávat dál, přeci jenom každému nevyhovuje předplatné. Nové předplatné Office 365 Home Premium bude obsahovat desktopové aplikace Word, Excel, Outlook, OneNote, PowerPoint, Acces a Publisher. ([odkaz]). Pro jednoho člověka s jedním PC se to asi nevyplatí, ale pro rodinku s několika PC je to podle mě super cena.

  • Taky nějak nechápu proč nevyužívat cloud a vedle toho si občas neudělat pro jistotu zálohu. Nechápu proč by se to mělo vylučovat.

   A k bodu 4: Je to měsíční cena za celý balík Office Professional a k tomu další služby. Vzhledem k ceně samotné sady je to pro toho, kdo tyhle aplikace intenzivně využívá, super cena i pro jednotlivce.

 3. Konečně. Tohle byla úplně první věc, co mě vyloženě nasrala po vybalení Lumie z krabice.

  Kupoval jsem si ji kvůli tomu, že se moje předešlá Symbianová Nokie rozbila. V počítači jsem měl zálohu kontaktů a dalších věcí, takže jsem telefon připojil k počítači, spustil Nokia Suite a… ono nic…

  Outlook nepoužívám a jelikož jsem do něj neměl ani možnost ty kontakty jakkoli nasynchronizovat, byl jsem naštvaný. Naštěstí jsem vyhrabal jednu starou funkční Nokii, do ní nahrál tu zálohu a přes BT pak pomocí přenosu kontaktů jsem to přehrál do Lumie. Dvě hodiny dělání se s tím…

  Ještě pár let se Nokia bude snažit a ony ty Lumie budou fakt špičkové telefony.

 4. Hezky pěkně, Nokia se rozpomenula na steré (a dobré) vlastnosti jejich produktů. Co to prozření? Nicméně snad se jim Ovi Suit (ono se to zase jmenuje Nokia Suit-prokletí MS, nevíme jak se to jmenuje, ale je to bobré…) podařilo nějak zeštíhlit. Dříve to byl neskutečný moloch, plně srovnatelný s Kies nebo iTunes…

 5. Konečně se „chytré“ telefony začínají přibližovat funkcemi k „nechytrým“. Tak ještě několik dalších vlastností a třeba je i doženou. ;-)

  • MS měl při vývoji postupovat asi takhle- Sepsat, co nabízí konkurenční chytré telefony a co obsahovaly telefony v minulosti. K tomu všemu vymyslet spoustu dalších věcí a to všechno zabalit do OS. Bohužel ignorují funkce v hloupých telefonech a konkurenci sotva dohánějí ještě dnes. Vlastně se divím, že MS telefony umí posílat SMS :D

 6. funguje to někomu ? Mě se to nechce připojit. Díky

 7. Taky se nepřipojím, tak nevim, Díky

 8. Maly, ale pokrok. Stejne nechapu, proc to neumi spravovat uz primo Nokia Suite, dat za Outlook 3500Kc je sila.

 9. Proc by mel někdo davat 3500 za Outlook, když MS dava alternativu zdarma?

 10. Konecne nokia pomalu splnuje to co slibila a to podporu ke svym WP telefonum v podobe funkci, na ktere byli uzivatele zvykli nejen ze Symbianu.Vitam,neni nad offline oproti tolik vnucovanemu zpatecnickemu cloudu.Je fajn,ze se stare osvedcene a vyzadovane veci vraci.

 11. Sugy (neregistrovaný)

  Pokud by někdo z vás potvrdil funkčnost i na neNOKIA, dejte prosím vědět. Mám HTC Mozart. Díky

 12. Venku nova verze 3.6.21(puvodne 3.6.11)

 13. crazyiiii (neregistrovaný)

  Funguje Vám to někomu s Lumií? Mám verzi 3.6.21 a když připojím telefon přes usb, nic se neděje :/

 14. u me taky nic

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).