Nová mobilní hra ze série The Bard’s Tale láká na netradiční hlasové ovládání

The Bards Tale WoL

V Obchodě Google Play a App Storu se v tichosti objevil staronový přírůstek do legendární herní série The Bard’s Tale s podtitulem Warlocks of Largefearn. Přívlastek „staronový“ přitom používáme zcela záměrně – původně šlo o titul pro chytré reproduktory, který nebylo možné ovládat jinak než hlasem. S přechodem na dotykové obrazovky jej však tvůrci opatřili plnohodnotným grafickým rozhraním.

The Bard's Tale - Warlocks of Largefearn [Teaser]

Tradiční RPG, netradiční ovládání

Ačkoliv hra nově obsahuje vcelku zdařilou ilustrovanou grafiku, i nadále ji můžete ovládat pouze hlasem, pokud k tomu udělíte patřičné povolení. Novinkou je přítomnost tradičního dotykového ovládání, přičemž oba způsoby lze během hraní plynule střídat.

Z pohledu hratelnosti jde o standardní tahové RPG, v němž mohou hráči prožít své vlastní dobrodružství, sbírat zkušenostní body, vylepšovat jednu ze čtyř hratelných postav a získávat nové zbraně i vybavení.

Netradiční hlasové ovládání si mohou hráči snadno vyzkoušet. Po bezplatném stažení hry získají přístup pouze ke zkušební verzi, která dostačuje k osvojení základních herních principů. Plnou hru se všemi čtyřmi hratelnými postavami (Fighter, Rogue, Bard a Practitioner) je však nutné odemknout formou mikrotransakce.

The Bard's Tale: WoL
Cena: zdarma
‎The Bard's Tale: WoL
Cena: zdarma+
Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku