Nová Mafia ve vývoji! Odehrávat by se měla před událostmi prvního dílu

mafia tommy angelo

Studio Hangar 13, které je zodpovědné za Mafii 3 a předloňský remake prvního dílu, údajně pracuje na pokračování slavné gangsterské série. Nový díl s kódovým označením Nero se prý nachází v rané fázi vývoje a odehrávat by se měl před událostmi dosavadní trilogie. Informaci s odvoláním na nejmenovaný zdroj přinesl herní magazín Kotaku.

Staré časy, nová technologie

Vývoj nové hry by se měl skutečně nacházet teprve v počátcích, takže podrobnější informace zatím nejsou k dispozici. Podle informací magazínu Kotaku bychom se vůbec poprvé v historii série měli vrátit z pohledu dějového zasazení zpět v čase. A za zmínku jistě stojí také tvrzení, že projekt vzniká na technologii Unreal Engine 5, tedy na úkor vlastních nástrojů, s jejichž pomocí vznikaly poslední dva tituly série.mafia IIINepřehlédněte

Take-Two zařízlo chystanou hru za 53 milionů dolarů, na projektu pracovali také Češi

Z pohledu příběhu bychom se mohli dozvědět více například o konfliktu mezi mladým Donem Salieriem a Morellem, který vyústil v zabití jejich společného mentora Dona Peponeho, ale to už je z naší strany pouhá spekulace.

Změny ve vedení

Zpráva se objevuje ve světle čerstvých změn ve vedení studia. Hangar 13 totiž po sedmi letech opouští jeho zakladatel a šéf Haden Blackman, který dle vyjádření vydavatelství 2K Games míří za novou pracovní příležitostí. Společně s ním ze studia odchází také provozní ředitel Matthew Urban. Vedoucí pozice však zůstane neobsazená pouze krátce – Blackmana v ní nahradí Nick Baynes, dosavadní ředitel pobočky Hangaru 13 v anglickém Brightonu.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku