Domů » Bleskovky » Take-Two zařízlo chystanou hru za 53 milionů dolarů, na projektu pracovali také Češi

Take-Two zařízlo chystanou hru za 53 milionů dolarů, na projektu pracovali také Češi

Videoherní gigant Take-Two Interactive před několika dny zveřejnil přehled zisku, ve kterém se objevila poměrně zajímavá položka v podobě ztráty 53 milionů dolarů (cca 1,1 miliardy korun) na neoznámené hře.

mafia III
Na neoznámené hře měli pracovat tvůrci třetí Mafie, mezi kterými je i řada Čechů

Ačkoli se ve zprávě neobjevilo jméno hry, podle serveru Bloomberg pracovalo na hře studio Hangar 13, které vzniklo na základech zrušeného studia 2K Czech a má na svědomí hry jako Mafia III či remake původní Mafie s podtitulem Definitive Edition z loňského roku.

mafia definitive edition
Poslední hrou od studia Hangar 13 byl remake první Mafie

Bloomberg taktéž tvrdí, že projekt nesl kódové označení Volt a na jeho zrušení se významnou měrou podílela pandemie viru Covid-19. Prozatím není jasné, zda bude tato ztráta kompenzována propouštěním, či si všichni vývojáři svá místa udrží. O detailech zrušeného projektu se pravděpodobně už nic nedozvíme.

Jestli zrušeným titulem byla další Mafie, se pravděpodobně nedozvíme

Zrušení hry Hangaru 13 není jedinou špatnou zprávou od Take-Two. Studio Firaxis Games, které rovněž patří pod videoherního giganta, oznámilo odložení chystané marvelovky Midnight Suns, jež si bere inspiraci ze známé tahové strategie XCOM, na druhou polovinu roku 2022.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).