Nova Launcher: Přizpůsobte si vzhled hlavní obrazovky do podoby Androidu L

Vývojáři z TescaCoil Software před několika dny vydali novou verzi Nova Launcheru, která vám dovolí vyzkoušet si některé prvky z Androidu L. Veškeré úpravy se pochopitelně budou týkat pouze hlavní obrazovky a ikonek aplikací, pojďme si tedy ukázat, jak v Nova Launcheru některé prvky z Androidu L aktivovat.

Nova Launcher si můžete zdarma stáhnout z níže uvedeného odkazu. Po nainstalování přejděte do aplikace Nova nastavení, zde vyberte Složky – Náhled složky – Čára. Následně přejděte do nabídky Vzhled a chování – Animace aplikací, kde vyberte volbu Posunutí nahoru.

 
Nova Launcher na Galaxy S5 s úpravami ve stylu Androidu L

Nyní přejděte do nabídky Plocha – Trvalá lišta hledání, kde vyberte první volbu L Preview. Nyní je ještě potřeba stáhnout Moonshine Icon Pack (zdarma), který obsahuje právě ikonky z nové verze Androidu. Po jeho nainstalování vyberte v nabídce programy položku Moonshine – Apply Theme – Nova. Rovněž si v aplikaci pod nabídkout Wallpapers můžete nastavit výchozí tapetu z Androidu L (najdete ji na předposledním místě v horizontálním seznamu).

Teď už máme skoro hotovo – poslední úprava se bude týkat ikonky nabídky pro zobrazení všech programů na hlavní ploše. Přidržte na ni prst, zvolte možnost Editovat. Následně v plovoucím okně klikněte na ikonku na levém okraji a zde na kartě Předdefinované vyberte prostřední bílé kolečko s šesti tečkami. Stejným způsobem lze pochopitelně upravit ikonky všech dalších zástupců na hlavních obrazovkách. Nyní máte hotovo a vaše plocha by měla vypadat stejně jako v Androidu L.

Odkaz na Google Play

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku