Domů » Bleskovky » Nova Launcher: Přizpůsobte si vzhled hlavní obrazovky do podoby Androidu L

Nova Launcher: Přizpůsobte si vzhled hlavní obrazovky do podoby Androidu L

Vývojáři z TescaCoil Software před několika dny vydali novou verzi Nova Launcheru, která vám dovolí vyzkoušet si některé prvky z Androidu L. Veškeré úpravy se pochopitelně budou týkat pouze hlavní obrazovky a ikonek aplikací, pojďme si tedy ukázat, jak v Nova Launcheru některé prvky z Androidu L aktivovat.

Nova Launcher si můžete zdarma stáhnout z níže uvedeného odkazu. Po nainstalování přejděte do aplikace Nova nastavení, zde vyberte Složky – Náhled složky – Čára. Následně přejděte do nabídky Vzhled a chování – Animace aplikací, kde vyberte volbu Posunutí nahoru.

 
Nova Launcher na Galaxy S5 s úpravami ve stylu Androidu L

Nyní přejděte do nabídky Plocha – Trvalá lišta hledání, kde vyberte první volbu L Preview. Nyní je ještě potřeba stáhnout Moonshine Icon Pack (zdarma), který obsahuje právě ikonky z nové verze Androidu. Po jeho nainstalování vyberte v nabídce programy položku Moonshine – Apply Theme – Nova. Rovněž si v aplikaci pod nabídkout Wallpapers můžete nastavit výchozí tapetu z Androidu L (najdete ji na předposledním místě v horizontálním seznamu).

Teď už máme skoro hotovo – poslední úprava se bude týkat ikonky nabídky pro zobrazení všech programů na hlavní ploše. Přidržte na ni prst, zvolte možnost Editovat. Následně v plovoucím okně klikněte na ikonku na levém okraji a zde na kartě Předdefinované vyberte prostřední bílé kolečko s šesti tečkami. Stejným způsobem lze pochopitelně upravit ikonky všech dalších zástupců na hlavních obrazovkách. Nyní máte hotovo a vaše plocha by měla vypadat stejně jako v Androidu L.

Odkaz na Google Play

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. Ale fuj velebnosti to je hnus…. :-)

 2. ZLUX (neregistrovaný)

  Mám dvě otázky :-)

  1. Co je to za widget s těma hodinama?

  2. Jak jste zprůhlednili tu lištu nahoře?

 3. mikis (neregistrovaný)

  1. Yahoo Počasí [odkaz]

  2. Nova Launcher, myslím s verzí Androidu 4.x dokáže zprůhlednit lištu

 4. Matěj Kaňok (neregistrovaný)

  Naco Nova launcher když muzu mit přímo launcher z Android L/KitKat (ono to je podobne snad zadna zmena). Ja to udelal hned pomoci XDA a nelituju, je to mnohem rychlejsi nez nova launcher. Kdyz jsem si stahl google home tak nova launcher sel okamzite z tabletu…

  • lama (neregistrovaný)

   Co to meleš? Na ofiko lancheru si nemůžeš nic nastavit tak jako na nova launcheru, podle mě nejrychlejší launcher na google play, používám ho už tak rok a ne a ne mě omrzet, samozřejmě je to jen subjektivní názor ;) …

 5. Ani náhodou nechci, mám pocit že od 4.4 jde Android špatnou cestou. Za chvíli bude podobně omezenej jako widlifony.

 6. Olda (neregistrovaný)

  Podobné změny jsou bohužel k ničemu, když se nepromítnou všude (i v samotných aplikacích). K čemu je změněná ikona v launcheru, když po spuštění např. SMS aplikace zobrazuje svou, „starou“ ikonu. :/ Akorát je v systému ještě větší nepořádek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).