TOPlist

Nová hra ze série Metro je v pokročilé fázi vývoje, tvrdí novinář. Premiéra už letos?

metro exodus
  • Očekávané pokračování série Metro by mělo být v plně hratelném stavu 
  • Fanoušci se mohou těšit na klasickou hratelnost i důraz na příběh

Pokračování oblíbené herní série Metro od původně ukrajinského týmu 4A Games není žádným tajemstvím. Vývoj nového dílu ostatně potvrdili samotní tvůrci na svých webových stránkách už v roce 2020. Tehdy slibovali, že kompletně přepracují technologickou stránku hry v souladu s možnostmi současných konzolí a počítačů. Podle nejmenovaných zdrojů novináře Toma Hendersona z magazínu Insider Gaming se titul momentálně nachází v pokročilé fázi vývoje a je plně hratelný.

Podrobností je v tuto chvíli sice poskrovnu, avšak podle Hendersona máme očekávat návrat důvěrně známé hratelnosti včetně kradmého přístupu, úpravy zbraní či sbírání munice a všemožných částí vybavení. Došlo také k nastínění možného úvodu hry, nicméně pokud se chcete vyhnout drobnému spoileru, pak raději na tomto místě přejděte k dalšímu odstavci. Hra podle Hendersona začíná snovou sekvencí, po níž se hlavní hrdina probouzí na své základně.Herní konzole Xbox Series XNepřehlédněte

Game Pass snižuje prodeje her, přiznal Xbox regulátorům

„Našim cílem je vytvořit kvalitní příběhový zážitek, který je stěžejní pro celou sérii,“ dušovali se vývojáři ve zmíněném dva roky starém prohlášení. Zatím poslední díl, kterým je Metro Exodus z roku 2019, bodoval v recenzích i u hráčů. Ke konci loňského roku měl na kontě 6 milionů prodaných kopií.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku