TOPlist

Nová futuristická Pocket PC Toshiba G9x0 se představují

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-V dokumentech FCC (Federální komunikační komise) se objevily informace o nových Pocket PC, které se chystá Toshiba v příštím roce uvést na trh, a podle prvních specifikací se opravdu bude na co těšit. Před několika měsíci tento výrobce uvedl na trh poměrně výkonný model Portégé G900, nově jsou ohlášeny komunikátory G910 a G920, jaké jsou mezi nimi rozdíly, zatím nevíme.

Jisté ale je, že oba komunikátory nabídnou operační systém Windows Mobile 6 Professional. Chybět nebude tribandový GSM modul (GPRS/EDGE), nezapomnělo se ani na podporu sítí třetí generace včetně HSDPA až do rychlosti 3.6Mbps. Těšit se můžeme také na jemný WVGA displej s rozlišením 800×480px či bezdrátové moduly Bluetooth 2.0 a Wi-Fi 802.11b/g. Jak je patrné z fotografií, nové Toshiba budou vybaveny i QWERTY klávesnicí; konstrukce není výsuvná, ale výklopná, podobně jako u legendárního HTC Universala, u G9x0 však nebude možné horním dílem s displejem otáčet, což ale zas tak nevadí, jelikož na vnější straně se nachází malý displej, který vás bude informovat o důležitých událostech bez nutnosti celé Pocket PC otevírat.

-
Přední a zadní strana

-

Na zadní straně najdeme otvor 2MPx fotoaparátu, kterému nechybí ani přisvětlovací dioda. Na vnitřní straně vedle displeje je malá VGA kamerka, která najde uplatnění především při videotelefonii. I když je hardwarová klávesnice poměrně rozlehlá, klávesy s numerickými znaky nemají svoji vlastní řadu, takže je bude nutné vyvolávat přes klávesu Fn. Otázkou zatím zůstává, k čemu slouží tři kruhové prvky na vnější straně telefonu. Snad se brzy o nových Toshibách objeví další informace, snad se výrobce nedopustí žádných chyb a své novinky vybaví alespoň 128MB RAM.

-

Oficiálního představení G9x0 bychom se měli dočkat na konferenci 3GSM, která se bude konat v únoru příštího roku. Že bychom se nakonec nástupce Universala dočkali z rukou Toshiby a nikoliv HTC?

Aktualizováno 20.12.2007: Na internetu se objevily hardwarové parametry této novinky, prohlédnout si je můžete v našem Katalogu Pocket PC.

Zdroje: MSmobiles, the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku