Domů » Články » Nová futuristická Pocket PC Toshiba G9x0 se představují

Nová futuristická Pocket PC Toshiba G9x0 se představují

-V dokumentech FCC (Federální komunikační komise) se objevily informace o nových Pocket PC, které se chystá Toshiba v příštím roce uvést na trh, a podle prvních specifikací se opravdu bude na co těšit. Před několika měsíci tento výrobce uvedl na trh poměrně výkonný model Portégé G900, nově jsou ohlášeny komunikátory G910 a G920, jaké jsou mezi nimi rozdíly, zatím nevíme.

Jisté ale je, že oba komunikátory nabídnou operační systém Windows Mobile 6 Professional. Chybět nebude tribandový GSM modul (GPRS/EDGE), nezapomnělo se ani na podporu sítí třetí generace včetně HSDPA až do rychlosti 3.6Mbps. Těšit se můžeme také na jemný WVGA displej s rozlišením 800×480px či bezdrátové moduly Bluetooth 2.0 a Wi-Fi 802.11b/g. Jak je patrné z fotografií, nové Toshiba budou vybaveny i QWERTY klávesnicí; konstrukce není výsuvná, ale výklopná, podobně jako u legendárního HTC Universala, u G9x0 však nebude možné horním dílem s displejem otáčet, což ale zas tak nevadí, jelikož na vnější straně se nachází malý displej, který vás bude informovat o důležitých událostech bez nutnosti celé Pocket PC otevírat.

-
Přední a zadní strana

-

Na zadní straně najdeme otvor 2MPx fotoaparátu, kterému nechybí ani přisvětlovací dioda. Na vnitřní straně vedle displeje je malá VGA kamerka, která najde uplatnění především při videotelefonii. I když je hardwarová klávesnice poměrně rozlehlá, klávesy s numerickými znaky nemají svoji vlastní řadu, takže je bude nutné vyvolávat přes klávesu Fn. Otázkou zatím zůstává, k čemu slouží tři kruhové prvky na vnější straně telefonu. Snad se brzy o nových Toshibách objeví další informace, snad se výrobce nedopustí žádných chyb a své novinky vybaví alespoň 128MB RAM.

-

Oficiálního představení G9x0 bychom se měli dočkat na konferenci 3GSM, která se bude konat v únoru příštího roku. Že bychom se nakonec nástupce Universala dočkali z rukou Toshiby a nikoliv HTC?

Aktualizováno 20.12.2007: Na internetu se objevily hardwarové parametry této novinky, prohlédnout si je můžete v našem Katalogu Pocket PC.

Zdroje: MSmobiles, the::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Nej je HTC Omni + Windows .NET CE 6 A TO MI NIGDO NEVIMLUVÍ

  2. S českým zastoupením Toshiby je to dost špatné, a pochybuju, že by se tyto novinky do ČR oficiální cestou dováželi, takže případným zájemcům asi nezbude nic jiného, než využít ebay nebo třeba expansys
    Ale kdo ví, třeba Toshiba překvapí, než se tento model objeví na trhu, tak to stejně ještě nějaký pátek potrvá (můj odhad je tak duben 2008).

  3. Jako náhrada UNIVERSALA s ní není možno počítat. Displej je celkově malý.

  4. Má ta supr mašinka dotykáč?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).