Domů » Bleskovky » Nová „áčka“ od Samsungu prošla Wi-Fi certifikací. Možná sjednotí název s vlajkovými modely

Nová „áčka“ od Samsungu prošla Wi-Fi certifikací. Možná sjednotí název s vlajkovými modely

Samsung již brzy představí novou generaci smartphonů řady Galaxy A. Pravidelně se objevují v benchmarcích, schválila je certifikace FCC a nyní prošly i certifikací Wi-Fi aliance. Ta například prozradila, že chystané novinky bude pohánět Android ve verzi 7.1.1 Nougat, což opět naznačuje brzký příchod – Samsung zřejmě ještě nestihl pro svoje nová „áčka“ připravit Oreo.

Wi-Fi certifikace schválila dva modely s kódovými označeními SM-A530F a SM-A730F, což budou pokračovatelé modelů Galaxy A5 a A7 (2017). Podle zdrojů serveru SamMobile však zřejmě nepodědí po svých předchůdcích jméno s novým rokem narození, ale sjednotí pojmenování se současnými vlajkovými modely – údajně se budou jmenovat Galaxy A8 a A8 Plus (2018). Pokračovatele nejmenšího Galaxy A3 (2017) se zřejmě vůbec nedočkáme, ostatně neobjevil se ani ve zmíněných certifikacích.

Sjednocení názvu řad Galaxy A a Galaxy S dává smysl, neboť „áčka“ si obvykle berou z „esek“ již po několik generací stěžejní prvky – letos to bude například bezrámečkový infinity displej a hardwarové tlačítko pro asistentku Bixby, ponechají si také skleněná záda a kovový rámeček. Zda bude nová řada Galaxy A představena ještě letos, nebo až příští rok, je v tuto chvíli neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Co je u „Áček“ škoda je vždy mizerný fotoaparát.

    • Proto je to Áčko. Někde se šetřit musí. Kdo chce to nejlepší, jde to řady S.

    • No mizerné bych neřekl. Jsou odpovídající třídě a ceně. Je pravda, že na posledním modelu je znát, že postrádá optickou stabilizaci (zcela nepochopitelně), nicméně fotky jsou velmi dobré, za dobrého světla jsou krásné. U selfie kamery je to horší, ta má v posledním modelu sice 16 megapixelů, nicméně se mi s ní ještě asi nikdy nepodařilo vyfotit ostrou fotku. Příště by to chtělo dozadu něco ala SGS6, dopředu pak ideálně něco s autofokusem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).