TOPlist

Nothing Phone (2) dorazí letos! Na jednom z největších trhů vyzve Apple

nothing phone unsplash
  • Carl Pei potvrdil práce na druhé generaci Nothing Phonu i příchod na americký trh
  • Podle všeho by měla být novinka prémiovější, ne však ve stylu klasických vlajkových lodí

V rozhovoru pro magazín Inverse potvrdil generální ředitel Nothing Carl Pei, že později v tomto roce dorazí Nothing Phone 2. generace. Odpovídal tím na otázku, proč si zákazníci v USA nemohou pořídit Nothing Phone (1). Ten se v Americe oficiálně neprodává kvůli tomu, že nepodporuje tamní 5G.

Nothing Phone (2) tedy dorazí letos – zcela jistě do USA, velmi pravděpodobně také do Evropy. Zatímco na starém kontinentě zaujal výrobce svým avantgardním pojetím designu, v Americe bude muset vyzvat krále tamního trhu, společnost Apple, což před něj klade nové výzvy.nothing phone 1 prislusenstvi 01Nepřehlédněte

Kdy dorazí Nothing Phone (2)? Podle šéfa značky není na pořadu dne

Podle Peie však bude 2. generace smartphonu Nothing o něčem trochu jiném. „Vyvíjíme chytrý telefon, který bude prémiovější než Nothing Phone (1), ale důležitou prioritou je i software,“ prozradil v rozhovoru. iPhonům nebo vlajkám Samsung Galaxy však Nothing vyloženě konkurovat nechce.

Ona prémiovost by neměla být cítit z výbavy nebo výkonného čipsetu, nýbrž z celkového zpracování. „Chci se vyhnout označení Phone (2) za vlajkovou loď, protože by to znamenalo, že Nothing Phone (1) nebyl vlajkovou lodí,“ dodal na závěr nekonvenční CEO, který na YouTube například hodnotí konkurenční výrobky.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku