Domů » Bleskovky » Nothing Ear (1): průhledná bezdrátová sluchátka s ANC i příznivou cenou

Nothing Ear (1): průhledná bezdrátová sluchátka s ANC i příznivou cenou

Společnost Nothing, kterou založil bývalý šéf značky OnePlus Carl Pei, představila svůj úplně první produkt – sluchátka s oficiálním názvem The ear (1). Mezi jejich funkcemi nechybí aktivní rušení okolního hluku (ANC), bezdrátové nabíjení či stupeň krytí IPx4. Bezdrátové špunty se vyznačují velmi speciálním a neotřelým průhledným designem, díky kterému lze pouhým okem spatřit vnitřní části celého produktu.

nothing sluchatka
Sluchátka Nothing Ear (1) zaujmou velmi netradičním designem

Co se parametrů týče, každé sluchátko váží 4,7 gramu, najdeme zde 11,6mm dynamické měniče a nechybí ani podpora nejnovější specifikace Bluetooth 5.2. Podporovány jsou kodeky SBC a AAC, aptX bohužel schází. K ovládání zde poslouží dotyková gesta. Dobrou zprávou je, že novinku si mohou koupit jak jablíčkáři, tak majitelé systému s logem zeleného robota. Pro fajnšmekry je připravena aplikace, která dokáže nastavit ekvalizér, úrovně rušení okolního hluku anebo třeba aktualizovat software.

nothing sluchatka 2
Originálně působí také samotné dobíjecí pouzdro

Aktivní potlačení okolního šumu však vždy vyvolává otázky. Máme k dispozici celkem 2 úrovně odrušení hluku z okolí a nechybí ani tzv. „mód propustnosti“, který známe třeba ze sluchátek AirPods Pro – ten nám dovolí slyšet okolí, přestože se jedná o špuntovou variantu. Výdrž baterie se samozřejmě s vypnutým ANC prodlouží, ze 4 hodin se může vyšplhat až na 5,7 hodiny. Nabíjecí pouzdro poskytne dalších 34 hodin poslechu. Je dobré vidět, že i audio segment jde s dobou, a tak lze pouzdro nabíjet skrze USB-C nebo položením na podložku podporující bezdrátové nabíjení.

Nothing ear (1)

Kolik za sluchátka zaplatíme? Oficiální evropská cena je 99 eur, což je zhruba 2 500 Kč. To vzhledem ke specifikacím nezní špatně. Sluchátka budou skrze oficiální web značky dostupná od 31. července, avšak pouze v omezeném množství. Další posílení skladových zásob je naplánováno na 18. srpna. S výrobcem nyní řešíme zápůjčku sluchátek na recenzi. Technologický youtuber Marques Brownlee již měl možnost sluchátka otestovat a zde jsou jeho dojmy.

Nothing Ear(1) Review: See Through the Hype!

Matěj Pavelka

Diskuze k článku

  1. Designove vypadaji supr, strasna skoda te obri kabricky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).