Domů » Bleskovky » Nokia zvažuje prodej své zdravotní divize. Zájem mají Samsung a Google

Nokia zvažuje prodej své zdravotní divize. Zájem mají Samsung a Google

Před dvěma roky koupila společnost Nokia francouzskou firmu Withings, která se zabývala výrobou zdravotní elektroniky; ve svém portfoliu měla například chytré osobní váhy, hodinky s krokoměrem, monitory srdečního tepu, apod. Nokia se rozhodla pokračovat stejným směrem, ale i když na produkty Withings „nalepila“ vlastní značku, velký úspěch nezaznamenala.

Chytré hodinky od Nokie možná skončí: firma se rozhoduje, co bude dále

V únorové tiskové zprávě Nokia uvedla, že její zdravotní divizi čekají strategické změny, čímž de facto naznačila, že zvažuje její odprodej. Byť tato varianta oficiálně oznámena nebyla, začaly se podle deníku Le Monde zájemci; mezi ně patří například Samsung, Google a dvě menší francouzské firmy. Le Monde tvrdí, že Nokia zřejmě upřednostní právě lokální firmu, a to kvůli ponechání technologií na území Francie.

Cena akvizice se zřejmě bude pohybovat pod 192 miliony dolarů (téměř 4 miliardy korun), což je částka, za kterou si Nokia firmu Withings před dvěma roky koupila.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).