Domů » Bleskovky » Chytré hodinky od Nokie možná skončí: firma se rozhoduje, co bude dále

Chytré hodinky od Nokie možná skončí: firma se rozhoduje, co bude dále

Finská společnost Nokia v roce 2016 koupila francouzskou společnost Withings, která se zbývala především nositelnými zařízeními, chytrými vahami a zdravotní technikou. Po její kompletní asimilaci a představení několika dalších produktů se ale zdá, že situace není až tak růžová. Nokia proto oznámila, že vypracuje strategickou analýzu své divize a rozhodne se, co dále.

To může znamenat v podstatě cokoliv, od drobných změn ve vedení až po prodej celé divize. V tiskové zprávě stojí, že „může a nemusí vyústit v jakoukoli transakci či jiné změny.“ Jak se ke své části Nokia postaví, se dozvíme snad již brzy. Nicméně vzhledem ke kvalitám produktů se dá očekávat, že se s těmito zařízeními budeme setkávat i nadále.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Anonym
Petr
Offline

Chtěl jsem si jedny koupit, ale ještě asi vyčkám, co bude dále.

Tomáš Štěrba
Anonym
Tomáš Štěrba
Offline

Vyrábí jedny z nejhodinkovějších chytrých hodinek.
Já bych sice zvýšil podíl displaye, ale jinak TOP. Byla by škoda kdyby padli.
Nokia ale vykazuje růst a tak pochybuji že by se zbavili této divize, když pro ně není existenčně ohrožující a netáhne je ke dnu. Spíš půjde opravdu o nějaký druh restrukturalizace.