Domů » Bleskovky » Chytré hodinky od Nokie možná skončí: firma se rozhoduje, co bude dále

Chytré hodinky od Nokie možná skončí: firma se rozhoduje, co bude dále

Finská společnost Nokia v roce 2016 koupila francouzskou společnost Withings, která se zbývala především nositelnými zařízeními, chytrými vahami a zdravotní technikou. Po její kompletní asimilaci a představení několika dalších produktů se ale zdá, že situace není až tak růžová. Nokia proto oznámila, že vypracuje strategickou analýzu své divize a rozhodne se, co dále.

To může znamenat v podstatě cokoliv, od drobných změn ve vedení až po prodej celé divize. V tiskové zprávě stojí, že „může a nemusí vyústit v jakoukoli transakci či jiné změny.“ Jak se ke své části Nokia postaví, se dozvíme snad již brzy. Nicméně vzhledem ke kvalitám produktů se dá očekávat, že se s těmito zařízeními budeme setkávat i nadále.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Chtěl jsem si jedny koupit, ale ještě asi vyčkám, co bude dále.

  2. Tomáš Štěrba

    Vyrábí jedny z nejhodinkovějších chytrých hodinek.
    Já bych sice zvýšil podíl displaye, ale jinak TOP. Byla by škoda kdyby padli.
    Nokia ale vykazuje růst a tak pochybuji že by se zbavili této divize, když pro ně není existenčně ohrožující a netáhne je ke dnu. Spíš půjde opravdu o nějaký druh restrukturalizace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).