Sledujte nás na YouTube

Nokia X6 se dočká globální verze, v přípravě je také model X5

Minulý měsíc představila společnost HMD Global smartphone Nokia X6. Tento model je vůbec prvním smartphonem značky Nokia s výřezem v displeji, a původně byl určen pouze pro čínský trh. Anketa na Twitteru ale nakonec „rozhodla“ o jeho globální dostupnosti, přičemž uvedení mezinárodní varianty je zdá se na spadnutí.

Render telefonu se krátce objevil na mezinárodní stránce HMD, kromě toho jej schválila Bluetooth Certifikace. Originální „čínská“ Nokia X6 nese kódové označení TA-1103, v certifikaci se kromě tohoto kódu objevuje ještě pod označeními TA-1083, TA-1116 a TA-1099. Model s prostředním kódem se navíc objevil již dříve na ruských a tchajwanských webech, takže je možné, že tyto trhy se Nokie X6 dočkají jako první.

Chystá se i další telefon s čipsetem MediaTek

Kromě Nokie X6 odhalila Bluetooth certifikace i telefon s označením TA-1109, který má být pro změnu Nokií 5.1 Plus (nebo X5). Z certifikace pouze vyplývá podpora Bluetooth 4.2 integrovaná do čipsetu od společnosti MediaTek. Spekuluje se, že i tento telefon bude obsahovat výřez v displeji, na internetu se dokonce objevily první neoficiální rendery.

Podle nich má být telefon vybaven duálním fotoaparátem (13+5 Mpx), USB-C portem a 3,5mm sluchátkovým jackem. Podle certifikace TENNA má mít Nokia 5.1 Plus širokoúhlý 5,85″ displej s HD+ rozlišením, 3 000mAh baterii a několik paměťových variant. Rozměry telefonu mají dosahovat 149,51 x 71,98 x 8,1 mm, hmotnost 160 gramů.

Kdy se další várky nových Nokií dočkáme, prozatím netušíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Nokia 6 má Dolby stereo.
    Novější modely nikoliv?

  2. Petr F. (neregistrovaný)

    Spíš by mě zajímalo, jestli do globální verze dají NFC…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *