Domů » Bleskovky » Nokia X6 se dočká globální verze, v přípravě je také model X5

Nokia X6 se dočká globální verze, v přípravě je také model X5

Minulý měsíc představila společnost HMD Global smartphone Nokia X6. Tento model je vůbec prvním smartphonem značky Nokia s výřezem v displeji, a původně byl určen pouze pro čínský trh. Anketa na Twitteru ale nakonec „rozhodla“ o jeho globální dostupnosti, přičemž uvedení mezinárodní varianty je zdá se na spadnutí.

Nokia X6 zřejmě vyrazí i za hranice Číny. Rozhodla anketa na Twitteru

Render telefonu se krátce objevil na mezinárodní stránce HMD, kromě toho jej schválila Bluetooth Certifikace. Originální „čínská“ Nokia X6 nese kódové označení TA-1103, v certifikaci se kromě tohoto kódu objevuje ještě pod označeními TA-1083, TA-1116 a TA-1099. Model s prostředním kódem se navíc objevil již dříve na ruských a tchajwanských webech, takže je možné, že tyto trhy se Nokie X6 dočkají jako první.

Chystá se i další telefon s čipsetem MediaTek

Kromě Nokie X6 odhalila Bluetooth certifikace i telefon s označením TA-1109, který má být pro změnu Nokií 5.1 Plus (nebo X5). Z certifikace pouze vyplývá podpora Bluetooth 4.2 integrovaná do čipsetu od společnosti MediaTek. Spekuluje se, že i tento telefon bude obsahovat výřez v displeji, na internetu se dokonce objevily první neoficiální rendery.

Podle nich má být telefon vybaven duálním fotoaparátem (13+5 Mpx), USB-C portem a 3,5mm sluchátkovým jackem. Podle certifikace TENNA má mít Nokia 5.1 Plus širokoúhlý 5,85″ displej s HD+ rozlišením, 3 000mAh baterii a několik paměťových variant. Rozměry telefonu mají dosahovat 149,51 x 71,98 x 8,1 mm, hmotnost 160 gramů.

Kdy se další várky nových Nokií dočkáme, prozatím netušíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Nokia 6 má Dolby stereo.
    Novější modely nikoliv?

  2. Spíš by mě zajímalo, jestli do globální verze dají NFC…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).