Nokia X6 zřejmě vyrazí i za hranice Číny. Rozhodla anketa na Twitteru

Společnost HMD Global představila v týdnu smartphone Nokia X6, zařízení střední třídy s moderním vzezřením, slušnou výbavou a atraktivní cenou. Jedinou pihou na kráse byl fakt, že tento telefon byl představen v Číně, a za její hranice se nikdy neměl podívat; serveru AndroidAuthority to dokonce potvrdil krátce po představení jeden z manažerů HMD. Nyní se však zdá, že ve Finsku dochází k přehodnocení původních plánů.

Nokia X6 oficiálně: slušně vybavený Android One s výřezem v displeji

Fanoušci značky zahltili Twitter produktového manažera HMD Juho Sarvikase s dotazy, zda se Nokia X6 vydá i na západní trhy. Sarvikas si v této věci nechal poradit od fanoušků a vytvořil následující anketu:

Výsledek vzešlý z 8 527 hlasů je poměrně jednoznačný, manažer HMD za něj poděkoval a oznámil, že hlasování je rozhodující.

Testuje se globální revize?

Dá se předpokládat, že současný model se za hranice Velké čínské zdi nedostane, neboť postrádá podporu globálních frekvencí sítě LTE; můžeme se však dočkat jeho nové revize. Čínský model nese kódové označení TA-1099, v Bluetooth certifikaci se však objevil obdobný model s označením TA-1103.

Přivítali byste příchod Nokie X6 i na náš trh?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. mposvar

  Jasně, přivítáme cokoliv.
  Otázkou pro výrobce je vždy však prodejnost.
  Nejsou to vždy spojené nádoby.
  Za mne se wow efekt u tohoto modelu rozhodně nedostavil.

 2. lála (neregistrovaný)

  „Výsledek vzešlý z 8 527 hlasů je poměrně jednoznačný, manažer Nokie za něj poděkoval a oznámil, že hlasování je rozhodující.“
  Jakube, vloudila se malá chyba. Sarvikas je manařerem HMD a ne Nokie.

  • lála (neregistrovaný)
   … Sarvikas je manařerem HMD a ne Nokie.
   Malá chybka se vloudila ř/ž.
   …Fanoušci značky zahltili Twitter produktového manažera HMD Juho Sarvikase s dotazy…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel