Nokia ve spolupráci s JBL představila nové reproduktory

Společnost Nokia tento týden oznámila spolupráci s firmou JBL, která se specializuje na výrobu reproduktorů, sluchátek a další audiotechniky. Obě firmy spolu plánují představit celou řadu audio příslušenství k mobilním telefonům.

 

Prvním z nich je reproduktor PlayUp, který svým vzhledem nápadně připomíná loňský model Play 360°. Stejně jako on vydává zvuk do okolí na všechny strany, uvnitř však skrývá úplně nové ústrojí s maximálním výkonem až 89 dB a frekvenčním rozsahem 85 Hz – 22 kHz. Dostatečné podání basů má zajistit integrovaný subwoofer.

Hudbu je možné do reproduktoru vysílat buď pomocí klasického 3,5 mm vstupu a přiloženého kabelu, nebo bezdrátově za použití Bluetooth. Majitele moderních smartphonů potěší také podpora technologie NFC. Pro majitele telefonů Nokia bude k dispozici také aplikace umožňující dálkové ovládání reproduktoru.

JBL PlayUp má rozměry 118 x 118 x 128 milimetrů a váží 760 gramů. Dodávat se bude v černé, bílé, modré (cyan) a žluté barvě. Vestavěný akumulátor vydrží až 10 hodin přehrávání, v balení ale zákazníci najdou také tradiční AC adaptér. Do prodeje se reproduktor dostane ještě letos za předpokládanou cenu 149 EUR (cca 4 500 Kč vč. DPH).

Zdroj: Nokia

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku