Domů » Bleskovky » Nokia uvolnila novou verzi navigace Drive 3.0: Co je nového?

Nokia uvolnila novou verzi navigace Drive 3.0: Co je nového?

Automobilová navigace Nokia Drive (Nokia Autem), která je bezplatně dostupná pro všechny Lumie s operačním systémem Windows Phone, se dočkala nové verze s pořadovým číslem 3.0, která přichází s několika zajímavými novinkami. Konečně zde najdeme možnost připnout si oblíbené destinace na hlavní obrazovku, díky čemuž se na jeden klik dostanete k naplánování trasy do požadovaného místa. Navigace se rovněž naučila automaticky přepínat mezi denním a nočním režimem a změn doznaly i některé grafické prvky v aplikaci.

   

Poslední novinkou je funkce My commute, ve které se zaznamenávají všechny vaše trasy, ze kterých se při dalším plánování sestaví optimalizovaná cesta včetně zohlednění aktuální dopravní situace. V České republice ale tahle možnost zatím není dostupná.

Majitelé Lumií mohou aktualizaci stahovat prostřednictvím Windows Phone Marketplace nebo skrze přiložený QR kód.

 

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. NOCTURNE (neregistrovaný)

  mimo jine pribyla i kontrola zarizeni, takze na ostatni nez nokia jde sice nainstalovat, ale nelze spustit :-)

  • To uz bylo osefovane v predchozich verzich.

  • to neni problem obejit….

  • Není to problém obejít stejně jako u verze 2, ale je to o ničem. Škoda. Třeba se za pár let ve verzi 275 dočkáme i funkcí které jsou v ovi mapách pro symbian…

  • „to neni problem obejit….“

   To vime take,ze to lze obejit,ale neni to fer.

  • nocturne (neregistrovaný)

   ze nam MS nasliboval hory i s horalama, to taky neni moc fer. WP je snad jedina platforma, kde dodneska neexistuje poradna navigace – tahle se tomu aspon blizi. Ale to jen na okraj, loupnout ND to neopravnuje… (ale stejne to udelam)

 2. Stále ale chýba taká vec ako je napríklad nastavenie spôsobu výpočtu trasy a vyhnutie sa diaľniciam a podobne.

 3. Jirka (neregistrovaný)

  JANAC_MAREK: Predpokladam, ze tyto filtry budou dostupne az po zajisteni mapovani dopravy, ktere je nutne napriklad pro funkci My Commute. *je to samozrejme jen domnenka

 4. Kdybych neměl předchozí telefon se Symbianem, tak se mi Nokia Drive líbí. Protože jsem ale měl, tak na to jen nadávám, protože vím, že Nokia umí udělat mnohem lepší navigaci, než co předvádí na WP…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).