Nokia ukázala první telefon s Windows Phone 7: Vypadá jako N9

Před několika dny představená Nokia N9 se systémem MeeGo se lidem líbí a v diskuzích převažují kladné reakce. Nokia ale měla ještě jedno eso v rukávě, které mělo zatím zůstat v utajení. Jde o vůbec první telefon se systémem Windows Phone 7 s kódovým označením Sea Ray a na první pohled vypadá jako model N9. Stephen Elop jej ukázal novinářům a poprosil všechny, aby vypnuli své kamery. Možná jde o záměr Nokie, možná někdo neuposlechl – na internet se totiž dostala prezentace tohoto telefonu, tak se pojďme podívat, jak bude první telefon s mobilními Windows od finského výrobce vypadat.

Ve vypnutném stavu byste od sebe Nokii N9 s MeeGem a prototyp s Windows Phone 7 “Mango” jen těžko rozeznali; na první pohled vypadají téměř stejně, i když telefon s kódovým názvem Sea Ray přece jenom pár odlišností má. Na pravém boku je například navíc čtvrté tlačítko spouště fotoaparátu, které musejí mít všechna zařízení s Windows Phone 7. Odlišné je také umístění přisvětlovací diody u fotoaparátu na zadní straně. Displej na přední straně má úhlopříčku 3,9″ a WVGA rozlišení (480 x 800 px), chráněn je mírně vypouklým sklem, které působí velmi elegantně. Hnacím motorem zřejmě bude 1GHz procesor od Texas Instruments, i když není vyloučeno, že Nokia ve finále sáhne po jiném řešení (Qualcomm). Na zadní straně najdeme 8MPx fotoaparát s optikou Carl Zeiss, který zvládne záznam videa v HD rozlišení (720p). Chybět nebude 1 GB RAM, 16 nebo 32 GB vnitřní paměti, GPS, Wi-Fi 802.11 b/g/n a samozřejmě i Bluetooth.

- - -

Další podrobnosti o modelu Sea Ray si Nokia prozatím nechala pro sebe. Oficiálního představení bychom se měli dočkat 26. října a podle vyjádření Stephena Elopa nebude tenhle kousek sám, Nokia má připraveno ještě několik dalších modelů se systémem Windows Phone 7, tak doufejme, že se mezi nimi objeví i nějaký kousek s QWERTY klávesnicí. Podrobněji si telefon můžete prohlédnout na “uniklém” videu; nemohu se ale zbavit dojmu, že Nokia tak nějak chtěla, aby se tento záznam dostal na internet a jejich prvnímu telefonu s Windows Phone 7 byla věnována větší pozornost. Doufejme, že se Nokii vše povede dotáhnout do zdárného konce a model s vývojovým názvem Sea Ray bude po uvedení na trh slavit úspěch.

Zdroje: Engadget, TechNet.hu

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku