Sledujte nás na YouTube

Nokia Sabre s Windows Phone 7.5 na první fotografii

Po předchozím úniku informací o Nokii 800 „Searay“ se na internet dostala fotografie další chystané novinky s kódovým označením „Sabre“. Ta bude vybavena 1,4GHz procesorem, 1 GB RAM, 3,5″ WVGA displejem (480 x 800 px) a 5Mpx fotoaparátem. Podle dostupných spekulací by se cena měla pohybovat v rozmezí 410 – 480 USD (zhruba 7 500 – 8 800 Kč). Oficiálního představení se dočkáme už 26. října na akci Nokia World v Londýně.

Tip: Podívejte se, co prozradil odkaz na pravém okraji telefonu.

-

Aktualizováno 21. října: Na internet se dostala fotografie novějšího prototypu Nokie Sabre, který už je vybavený hardwarovými tlačítky. Je ale také možné, že jde pouze o speciální krycí kryt telefonu a ve výsledku bude design zcela odlišný.

-

Zdroj: PocketNow

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

14 komentářů

 1. Ingnition (neregistrovaný)

  Mě se docela líbí :)

 2. Miroslav Havlíček (neregistrovaný)

  Je to fešák, jenom se obávám, že to zase bude mít senzorová tlačítka – největší neduh telefonů s WP. :-/

  • dwbmb (neregistrovaný)

   Mám pro nás dva potěšující zprávu. Na WPCentral se objevila nová fotka s …wait for it… já už sem vlastně řekl, že to bude potěšující zpráva, takže je už teď jasný, že tam jsou HW tlačítka :D

  • skopix (neregistrovaný)

   optimus 7 ma HW tlacitka :-)

  • dwbmb (neregistrovaný)

   skopix: To ano, ale v jiných ohledech to žádný zázrak (bohužel) není :/

  • skopix (neregistrovaný)

   dwbmb: neni no, ale to zatim zadnej wp foun, a presto sem s nim hodne spokojen, dokonce vic jak s ios nebo androidem.. :-)

  • dwbmb (neregistrovaný)

   skopix (neregistrovaný): To se nedivím, já na WP7 též nedám dopustit. Ale my už tady berem v úvahu Chasis 1.5 s Mangem, co bylo, to bylo.

 3. Oslík (neregistrovaný)

  Mně to připadá jako zakryté maskovacím obalem. Vám ne? ;-)

  A 1 GB paměti je na 95 % nesmysl. Mango umí adresovat jen 512 KB a i kdyby ne, přístroj střední třídy (Sabre bude asi Nokia 703 nebo tak něco) bude mít sotva 2x víc RAM,než high-end HTC Titan a Samsung Focus S. A SSD 1 GB to taky nebude, Microsoft právě vydal low-end specicikaci, která přilouští min. 2 GB SSD. Zatím nejmíň má Acer – 4 GB.

 4. Oslík (neregistrovaný)

  Tady je srovnání s Nokií 603. Jsou… naptosto stejné! :-\

  [odkaz]

  Doufám, že to je nějaká dezinformační kampaň Nokie, i když chápu, že kvůli rychlejšímu uvedení na trh mohli sáhnout po existujících modelech a jen jim dát jiná střeva. Ale to by byla na Nokia Worldu příští středu pěkná nuda.

 5. Oslík (neregistrovaný)

  Ta druhá fotka s tlačítky je 100% fake. Podívejte se pořádně na UI foťáku – kontroloval jsem to na svém telefonu a náhled snímku je od okraje displeje k okraji. Na té fotce není správně vycentrovaný.

  • to spíš může být způsobeno tím, že je telefon, jak si psal výše, umístěný v nějakém krycím obalu a nesedí tam úplně na 100 %. Fake to ale nebude, spíše se přikláním k tomu maskování :)

  • Oslík (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: To je určitě možné, pokud je to krycí obal přesně ve tvaru Nokie 603. Pak by Sabre byl menší telefon, než 603, a byl by za předpokládanou rozumnou cenu velmi zajímavý.

 6. aboutallcz (neregistrovaný)

  Nemá to Symbian, tzn. je to hezké.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *