Nokia rozdá mezi vývojáře 25 000 Windows Phone telefonů

Nokia nechce nic podcenit a na konferenci Nokia World oznámila, že mezi vývojáře rozdá 25 000 telefonů řady Lumia (710 a 800 – první dojmy). Několik stovek prvních kusů rozdala Nokia už ve čtvrtek na speciální afterparty, která byla určena pouze pro vývojáře. Zbývajících 24 000+ telefonů bude rozdáno později. Není vyloučeno, že Nokia připraví speciální stránku, skrze kterou se vývojáři budou moci o telefon přihlásit za předpokladu, že splní Nokií stanovené podmínky (ty zatím nebyly zveřejněny). Šanci mají i vývojáři z České republiky, pro které Nokia v následujících týdnech přichystá několik akcí.

-

Předběžně bylo například oznámeno konání zajímavé vývojářské soutěže – hackatonu, který bude pořádat Nokia ve spolupráci se společností Microsoft. Bude se konat v Praze 8. – 9. prosince, soutěžit budou malé několikačlenné týmy. Budou si moci zvolit platformu Silverlight, XNA nebo Qt. Očekává se účast několika desítek lidí, cca půlka by programovala pro Windows Phone a půlka pro Symbian. K dispozici tam také budou mentoři pro každou platformu, kteří účastníkům případně rádi poradí. Určitě se bude soutěžit o zajímavé ceny. Zájem o akci bude nejspíš docela velký, pokud byste se chtěli zúčastnit, nezapomeňte si ohlídat, až budou uveřejněny nové informace. Určitě vás budeme na SmartManii informovat.

-

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku