Nokia nabízí svůj navigační software pro WP všem výrobcům zařízení

Nový systém Windows Phone 8 obsahuje už v základu mapové podklady od Nokie, které jsou v mnoha částech světa, včetně našich končin, podstatně kvalitnější než ty původní v předchozí verzi. Ve vestavěné mapové aplikaci však chybí jakákoliv známka po turn-by-turn navigaci, tu si mohou výrobci nebo vývojáři na nabízeném základu postavit sami. Až do nedávna jsme tak měli za to, že si finský výrobce ponechá svoji největší konkurenční výhodu, aplikaci Nokia Drive, pro sebe.

 

Teď se ale ukázalo, že se společnost hodlá s ostatními o svůj šperk podělit. Nokia totiž nabízí svoji navigaci všem OEM výrobcům smartphonů s Windows Phone 8. Podmínky nabídky nejsou známy, dá se ale předpokládat, že to nebude zadarmo. Otázkou také zůstává, zda si ostatní firmy nechají do svých produktů dobrovolně zavést konkurenční značku. Pochybnosti se nabízejí především u HTC, které nabízí vlastní placený navigační software.

Finové si ale stále nechávají jedno eso v rukávu. Vyvíjí totiž ještě exkluzivní aplikaci Nokia Drive Plus, která nabídne nad rámec běžné verze ještě další bonusové funkce. A tu už z ruky nedají.

Zdroj: WMPowerUser

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku