Nokia Mapy budou zdarma pro všechny telefony s WP

Při představení telefonů s operačním systémem Windows Phone (Lumia 710, Lumia 800) oznámil finský výrobce také celou řádku exkluzivních aplikací, které najdou noví majitelé již předinstalované ve svých zařízeních. Patří mezi ně i mapová služba Nokia Maps (Mapy), která si získala oblibu již dříve na platformě Symbian. Jak se ale nakonec ukázalo, plánuje Nokia tuto aplikaci uvolnit také pro všechna zařízení s Windows Phone od ostatních výrobců.

---

Dříve než začnou všichni fanoušci mobilních oken jásat, je třeba zdůraznit, že na rozdíl od symbianové verze neobsahují Nokia Maps pro Windows Phone offline mapy ani automobilovou navigaci. Ty jsou totiž v případě této platformy obsaženy ve zvláštní aplikaci Nokia Drive, která bude dostupná pouze pro nové Lumie. I tak ale mají Nokia Maps rozhodně co nabídnout. 

  • Lokální seznam POI s údaji jako adresa, telefon, recenze a fotografie daného místa
  • Podpora funkce Deep link – možnost připnout jakékoliv místo na obrazovku Start
  • Podrobné mapy v satelitním, 2D a 3D zobrazení

Vzhledem k faktu, že se na mnoha místech včetně střední Evropy zatím nedají příliš používat do systému integrované Bing mapy, jedná se rozhodně o příjemnou zprávu. Bude také zajímavé sledovat, jak u nás Nokia Maps obstojí v konkurenci výborné aplikace Mapy.cz od Seznamu.

Zdroj: WPCentral, za tip děkujeme uživateli Fixie z našeho diskuzního fóra.

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku