TOPlist

Nokia Lumia 800 ve Francii láme žebříčky prodejnosti

Nokia do spolupráce s Microsoftem investovala spoustu peněz, času a vlastně i celou svoji budoucnost. Není proto divu, že se v zemích, ve kterých se mají její smartphony se systémem Windows Phone dostat na předvánoční trhy, snaží dostat svoji novou sérii Lumia do hledáčku co největšího množství potenciálních zákazníků. Za všechny případy lze jmenovat například umístění propagačního stánku Nokie v nejfrekventovanějším obchodním domě Spojeného království ve Stratfordu, v blízkosti olympijského parku, nebo nabídku britského operátora Orange, který svým stávajícím zákazníkům při přechodu na nové Lumie 800 rozdává zdarma jako dárek herní konzole Xbox 360.

- 

Naopak ve Francii ještě žádné velkolepé marketingové aktivity ani nezačaly a nová vlajková loď Nokie, Lumia 800, už se v tamním významném e-shopu Phonehouse.fr stala nejprodávanějším telefonem. Podařilo se jí porazit i tak silnou konkurenci, jakou představují Apple iPhone 4S nebo Samsung Galaxy S II.

-

Pro všechny fanoušky Windows Phone je to rozhodně příznivá zpráva. Nokia snad k této platformě konečně přitáhne pozornost širší veřejnosti a s ní i dalších vývojářů a paradoxně i výrobců, kteří se dosud tomuto operačnímu systému vyhýbali. Mohli bychom se tak dočkat nejen dalších přírůstků v už tak nejrychleji rostoucím obchodu s aplikacemi, ale i nových zajímavých zařízení.

Zdroj: WPCentral

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku