Nokia Lumia 610 NFC: První Windows Phone s podporou NFC

Nokia Lumia 610 byla společně s Lumií 900 představena na konci února na Mobile World Congressu v Barceloně (reportáž). Vypadá to ale, že Nokia velice brzy (možná už dnes) představí inovovanou verzi s označením 610 NFC, která se bude moci pyšnit integrací stejnojmenné technologie a půjde tak o vůbec první telefon se systémem Windows Phone, který podporu pro NFC nabídne.

Fakt podtrhuje video, které uniklo přímo od Nokie, v něm je nová Lumia 610 NFC představena. Podle zákulisních informací to vypadá, že Lumia 610 NFC se hned tak do volného prodeje nedostane a exkluzivitu na ni bude mít operátor Orange; jako první si ji budou moci zakoupit zákazníci ve Velké Británii. 

Windows Phone 7.5 s NFC nekamarádí…

Je důležité vědět, že operační systém Windows Phone 7.5 podporu pro NFC nenabízí, s tím má přijít až další verze s kódovým označením Apollo. Nokia tedy musela vyvinou vlastní softwarové řešení na systémové úrovni, které NFC dovolí používat. Lumii 610 NFC bude možné používat jak pro bezkontaktní platby (MasterCard PayPass), tak i pro čtení NFC tagů či propojení s celou řadou kompatibilního NFC příslušenství.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku