Nokia Lumia 525 na dalším uniklém renderu: Poctivý nástupce Lumie 520 s 1 GB RAM

Nokia Lumia 520 je úspěšný smartphone nižší střední třídy, který láká na kombinaci příznivé ceny a slušné výbavy. Není proto divu, že výrobce se bude snažit na tento úspěch navázat a proto chystá na trh vylepšenou verzi s označením Lumia 525. Ta by se od své předchůdkyně neměla příliš lišit a nabídne tak s nejvyšší pravděpodobností dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 na frekvenci 1 GHz, 4palcový displej s rozlišením 480 x 800 px, 1430mAh baterie a pětimegapixelový fotoaparát.

 

Zdvojnásobena by měla být kapacita operační paměti, a to na celý 1 GB RAM. Krok je to bezesporu vítaný, zejména kvůli lepší kompatibilitě s náročnějšími aplikacemi na Windows Phone Store. Díky twitterovému účtu @evleaks nyní víme, jak bude chystaná novinka vypadat a že se opět můžeme těšit hned na několik barevných variant. Datum oficiálního představení prozatím není známé, dá se ale předpokládat, že se dočkáme velice brzy.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku