Cena:

Nokia EOS s Windows Phone 8 a 41Mpx fotoaparátem na detailních snímcích a videu

Aktualizováno 7. června (18:15)

Netrvalo dlouho a na internetu se objevila další spousta fotografií Nokie s kódovým označením EOS a konečně nechybí ani přední strana se zapnutým displejem. Fotografie doplňuje jedno krátké video, na kterém je v detailu vidět optika telefonu.

Sneek Peek: NOKIA LUMIA EOS PureView 40 MegaPixel Lens Shutter Action

Původní článek

Nokia ve svých laboratořích pečlivě pracuje na novém fotomobilu Lumia EOS, který by měl být vybaven 41Mpx PureView fotoaparátem s optikou Carl Zeiss a xenonovým bleskem. Na internetu se nyní objevilo několik poměně kvalitních fotografií vývojového prototypu Lumie EOS.

  

Tloušťka telefonu bude údajně zhruba o milimetr menší než v případě Lumie 920 (10,7 mm), navýšení rozměrů se dočkáme pouze v oblasti fotoaparátu. O zobrazování se postará AMOLED displej s rozlišením 768 x 1280 px. Dvoujádrový procesor doplní 2 GB RAM, jež budou společně pohánět systém Windows Phone 8. Výbavu dále doplní FM rádio, slot na paměťové karty však bude chybět. Tělo bude opět z jednoho kusu polykarbonátu a trochu se obáváme hmotnosti, která by vzhledem ke konstrukci a optice mohla atakovat hranici 200 gramů.

  

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.