Nokia EOS: PureView má být dotaženo ještě k větší dokonalosti

Nokia se poslední dobou pohybuje na poměrně tenkém ledě, prodeje chytrých telefonů rozhodně nesplňují očekávání, finská společnost se však ve snaze o záchranu rozhodla vsadit „all-in“ na takzvané fotomobily se štítkem PureView. Nokia 808 PureView (viz recenze) je v podstatě nejmenovaným králem v této kategorii, její fotoaparát exceluje především za chabých světelných podmínek a mnohým uživatelům tak ušetří peníze za kompaktní fotoaparát. Finové se ale rozhodli posunout laťku ještě výše a u jeho nástupce s kódovým označením Nokia EOS (zřejmě v návaznosti na termín Electro-Optical System od Canonu) slibuje ještě lepší snímky.

Samotný snímač by měl zůstat stejný jako u Nokie 808, zlepšení by se mělo prý týkat především optiky, můžeme tedy teoreticky očekávat jiný použitý materiál, který by zlepšil kresbu, nebo lepší světelnost optické soustavy, která jednak usnadní pořizování snímků za horších světelných podmínek a jednak pomůže docílit kýženého DOF efektu, neboli malé hloubky ostrosti. Dále se spekuluje o tom, že Nokia poprvé po dlouhé době místo polykarbonátu zvolí pro výrobu konstrukce hliník, doufejme tedy, že nový fotomobil nebude trpět stejnými neduhy jako iPhone 5.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku