Domů » Bleskovky » Nokia dnes představí první Windows Phone telefony

Nokia dnes představí první Windows Phone telefony

A je to tady, pro Nokii nastal „den D“, protože právě dnes dojde k představení prvních Windows Phone telefonů s puncem finského výrobce. Vše v Londýně vypukne už za několik hodin a akce Nokia World kromě premiéry nových strojů slibuje i celou řadu zajímavých přednášek od zvučných jmen. Celou akci budeme podrobně sledovat a vy můžete také, Nokia bude vše streamovat skrze stránku events.nokia.com/nokiaworld. Startujeme v 10:00, kdy svou keynote zahájí současný CEO Nokie Stephen Elop.

Tip: Sledujte živý stream z akce zde.

-
Ilustrační obrázek

Zatím není jasné, kolik telefonů dnes Nokia představí. Téměř jisté jsou dva modely: Nokia Lumia 800 „Sea Ray“, která se zřejmě stane hlavním tahákem celého Nokia Worldu a u které už známe kompletní specifikaci. Dále bychom se měli dočkat Nokie Lumia 710 „Sabre“, která nabídne 3,5″ WVGA displej a 5Mpx fotoaparát. V minulosti unikla ještě další kódová jména telefonů, určitě si pamatujete na Sun nebo Ace. My v redakci tipujeme, že Nokia představí dva modely, nebo si myslíte, že jich finský gigant má v záloze více? Vaše tipy uvítáme v diskuzi pod bleskovkou.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. Tak telefony s WP7 od nokie vypadají podle trenérů moc pěkně a elegantně. Tak pokud se jim i hardware a optimalizace povedli, tak by Nokia mohla uspět. Přeju jim to.

  2. NO jen je škoda, že Nokii vypálili střelivo už před nimi Apple (co se týče udání „nového trendu“, MS (Mango), Google „ICS“ i Samsung (nové zajímavé modely). Nokia dnes pravděpodobně „jen“ splní povinnost, konečně něco uvedou. Ale osobně se domnívám, že čehokoli nového se bohužel asi příliš nedočkáme, leda Ovi Maps mohou ukázat něco zajímavého.

    • tiez myslim, ze moc vyhod oproti inym WP vyrobcom neukaze okrem donistalovanych nokia map a svojho nokia dizajnu krabicky

  3. Já doufám že ukážou něco s hw klávesnicí. Tohle by měla umět Nokia bohužel asi jako jediná.

    Též doufám ve kvalitní konstrukci, ne jako iPhone, jehož „chytrá“ kombinace sklo/kov velmi ráda při pádu pokřupe a já můžu do servisu.

  4. S klavesnici urcite letos nokia nic nepredstavi,to je vice nez jiste.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).