Domů » Bleskovky » Nokia 9 se údajně dočká čtečky otisků prstů v displeji

Nokia 9 se údajně dočká čtečky otisků prstů v displeji

Společnost HMD Global údajně pro letošní rok připravuje dva nové vlajkové smartphony – Nokii 8 Pro a Nokii 9. Zatímco první jmenovaná má být „experimentálním“ modelem s pětičočkovým hlavním fotoaparátem, Nokia 9 má být klasická vlajková loď se vším všudy.

Nové informace o Nokii 9 přináší server NokiaPowerUser, který se odvolává na své velmi spolehlivé čínské zdroje. Podle nich se má tento telefon dočkat čipsetu Qualcomm Snapdragon 845, extrémně silného fotoaparátu a čtečky otisků prstů v displeji, kterou například v současné podobě zavrhl Samsung (více informací). Bohužel i přesto nemá chybět v horní straně displeje výřez pro přední kamerku a důležité senzory. Nokia 9 má být údajně představena někdy před letošními Vánoci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Jako na ten mobil se těším celkem, jsem opravdu zvědav jak se s tou čtečkou poperou a jestli ji opravdu použijí, hlavně to bude krásný výsměch Samsungu který furt: není to dokonalý nemůžeme to použít. :-D A proč taky by na to spěchali když jim lidi platí za tu čtečku na zádech :-D

  • Osobně nevím co od 9ky čekat, radši bych nějakou 10ku jako fotomobil. Ale stou čtečkou integrovanou v displeji bych zrovna dvakrát nadšený asi nebyl. Stále platí, že dneska bych už telefon bez ochraného skla nechtěl. Zahnutý displej se ještě dá přežít, ale k odolnosti to taky nepřidá. Museli by tedy vymyslet lepší senzor než co je prozatím dostupný. Radši ať okopírují Apple s face ID a čtečku si ponechají v vzadu. A vyřešit poslední překážku a to je stále průměrný foťák a jdu do ní.

 2. No, uvidime, jak se to temto Cinanum podari integrovat. Evidentne se to povedlo kolegum z Vivo, tak snad. Zatim neni nad reseni od Sony – V bocnim zapinacim tlacitku.

  • Nove xperie maju citacku vzadu.

  • Xperie XZ1/compact jsou porad aktualni. Jinak souhlas s Petr2, presun na zada neni tak elegantni jako v bocnim tlacitku. Proto ja take zatim zustavam u XZ1.

 3. Tak zatím to s Nokia 9 vypadá jako s Kolombovou, jen s tím rozdílem, že prý už byla viděna.
  Hlavně že se o ní mluví již minimálně 8 měsíců. A za to dobu podle obrázků, dokázali asi implementovat ten hnusný výhryz displeje podle Apple. Je zajímavé, že poslední obrázek o Nokii nikde neukazuje ten vyříznutý displej a najednou ho bude mít. Takže obrázky dosud byly jen fikce.
  Pokud to tak bude, nebude to telefon pro mě, raději Shirocco nebo tu novou 8+.
  Zatím Shirocco je nejlepší po dizajnu a vybavenosti. Cena bude klesat, to je snad jasné, protože za 19tis ji moc lidí nekoupí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).