Domů » Bleskovky » Galaxy Note9 prý nakonec čtečku otisků prstů v displeji nedostane. Jaké jsou důvody?

Galaxy Note9 prý nakonec čtečku otisků prstů v displeji nedostane. Jaké jsou důvody?

Společnosti Qualcomm a Synaptics v loňském roce představily své první čtečky otisků prstů, které se může stát přímou součástí displeje. Čtečka od Qualcommu je ultrazvuková a má být dostupná někdy v příštím roce, čtečka od Synaptics je optická a je dostupná již nyní, aktuálně ve smartphonu Vivo x20 Plus (více informací).

Očekávalo se, že prvním Samsungem se čtečkou otisků prstů v displeji bude chystaný model Galaxy Note9, avšak podle reportu Ming-Chi Kua z KGI Securities se tak nestane. První generace „poddisplejových“ čteček údajně nesplňuje technické požadavky společnosti, má například vyšší energetické nároky a neumožňuje využívat na displeji přídavná ochranná skla. Kromě toho je cena nové technologie 4 – 6krát vyšší než u klasických senzorů.

I přesto Kuo věří, že se čtečky v displeji nakonec prosadí, neboť neočekává, že je v krátkodobém časovém horizontu může plně nahradit jiný způsob biometrické autentizace; např. skenování obličeje. I jemu však Kuo věští zářnou budoucnost, v dlouhodobém časovém horizontu se údajně podíly těchto technologií srovnají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.