Domů » Bleskovky » Galaxy Note9 prý nakonec čtečku otisků prstů v displeji nedostane. Jaké jsou důvody?

Galaxy Note9 prý nakonec čtečku otisků prstů v displeji nedostane. Jaké jsou důvody?

Společnosti Qualcomm a Synaptics v loňském roce představily své první čtečky otisků prstů, které se může stát přímou součástí displeje. Čtečka od Qualcommu je ultrazvuková a má být dostupná někdy v příštím roce, čtečka od Synaptics je optická a je dostupná již nyní, aktuálně ve smartphonu Vivo x20 Plus (více informací).

Očekávalo se, že prvním Samsungem se čtečkou otisků prstů v displeji bude chystaný model Galaxy Note9, avšak podle reportu Ming-Chi Kua z KGI Securities se tak nestane. První generace „poddisplejových“ čteček údajně nesplňuje technické požadavky společnosti, má například vyšší energetické nároky a neumožňuje využívat na displeji přídavná ochranná skla. Kromě toho je cena nové technologie 4 – 6krát vyšší než u klasických senzorů.

I přesto Kuo věří, že se čtečky v displeji nakonec prosadí, neboť neočekává, že je v krátkodobém časovém horizontu může plně nahradit jiný způsob biometrické autentizace; např. skenování obličeje. I jemu však Kuo věští zářnou budoucnost, v dlouhodobém časovém horizontu se údajně podíly těchto technologií srovnají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

25 komentářů

 1. Nedá sa, je to drahé, kam takto dospejeme? Je to úbohé ako sa každý výrobca vyhovára, že to nejde. Na druhú stranu „prebalovanie“ smarfonov a prelepenie označenia rok čo rok na vyššie číslo je pomerne jednoduché a zdá sa že ľudom to stačí, kupujú tieto future smartfóny, tak načo inovovať, keď to ide aj bez nákladov na vývoj :)

  • Akcionáři nejsou šťastní, když jim přednesou vizi něčeho „úžasného“, ale drahého, ať už na vývoj nebo následnou produkci, což by jim snížilo marži, případně by museli podražit (ale to by se nemuselo líbit případným kupcům)…

 2. Na Samsung už čekat nehodlám, tu čtečku určitě použije někdo jiný kdo oficiálně v naší zemi prodává a taky po takovém mobilu ihned skočím, už mě prostě štve jen nudloidní displeje, čtečky na zádech a žádný výběr jelikož všechny vypadají stejně.

 3. Jaké jsou důvody? Musi prece pockat na Apple, aby to mohli okopirovat, s tim ze to bude fungovat tak nejak napul a pritom budou tvrdit, ze to vyvijeli od roku 2001 :)

  • Ty jsi stejně prudce vtipný jako ostatně všechny iOvce světa. Vtipné a nepříliš chytré :-)

  • No ne že by jsi druhé straně nedělal ostudu…????

  • uni: *bys

  • uni: Ne ze by treti strana bazaristu / wannabe jablecniku, ktere si kralem, byla na tom lepe :)

  • Marek (neregistrovaný): grammar nazi nikoho netrápí. Blbě chápány text je významně jiný problém ????

  • U tebe je tech problemu mnohem vice. Pokud bys kazdou diskusi nezaspamoval svymi h1oupymi komentari, taky bys nikoho netrapil :)

 4. Jedná se o zprávu technického charakteru, která jasně říká: super amoled display mají další vrstvu a to zatím použití čtečky pod display ztěžuje. Mohu si vybrat – buď kvalitní obraz nebo čtečku o které zatím nikde nepadlo ani slovo o tom, jak je kvalitní. Komentáře typů Sparta -Slavie- kdo vyhraje jsou mimo mísu. Kvalitní čtečku pod display nemá zatim nikdo a duhovka nebo sken obličeje jsou nespolehlivé a to se vůbec nezmiňuji o bezpečnosti. Některá zařízení používám bez jakéhokoliv biometrického zajištění a jsem taky živ.

  • Tak jistě, to i bez mobilu, pěkně pevná linka nebo budka. Ale já jsem rád za pokrok…

 5. Budoucnost je nekde jinde: [odkaz]

  • No tady je přeci jen spíše mobilní téma, než průmysl:) Btw. tohle je už v praxi užívané. V současné době to nelze obejít, pokud tedy nepřinutíš autorizovanou osobu.

  • Ach boze, zase se vyjadrujes k necemu, o cem vic kulove. Tato technologie je bez problemu pouzitelna a pouzivana v noteboocich, tabletech i smartphonech. Takze tvuj blabol o prumyslu je zase naprosto mimo.

  • Petr2 (neregistrovaný): Slovy klasika, důkaz místo slibů, uka:
   [odkaz]

 6. No alespoň Samsung nekopíroval ten debilní výřez.

 7. neumožňuje využívat na displeji přídavná ochranná skla.
  Umožnuje to jen samsung Lže :[odkaz]

  • To je jasný že Samsung lže oni jen čekají až to ukáže někdo kdo prodává celosvětově a ne jen v Číně a až se někdo takový ukáže tak to vytáhnou taky a po vzoru Applu budou tvrdit jak byly první.

  • Očekávám že by to mohl být LG.

  • No zatím se mluví o té Nokii 9 uvidíme kdo by mohl být další :-)

  • Pokud Nokia budu tomu fandit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).