Domů » Bleskovky » Galaxy Note9 prý nakonec čtečku otisků prstů v displeji nedostane. Jaké jsou důvody?

Galaxy Note9 prý nakonec čtečku otisků prstů v displeji nedostane. Jaké jsou důvody?

Společnosti Qualcomm a Synaptics v loňském roce představily své první čtečky otisků prstů, které se může stát přímou součástí displeje. Čtečka od Qualcommu je ultrazvuková a má být dostupná někdy v příštím roce, čtečka od Synaptics je optická a je dostupná již nyní, aktuálně ve smartphonu Vivo x20 Plus (více informací).

Očekávalo se, že prvním Samsungem se čtečkou otisků prstů v displeji bude chystaný model Galaxy Note9, avšak podle reportu Ming-Chi Kua z KGI Securities se tak nestane. První generace „poddisplejových“ čteček údajně nesplňuje technické požadavky společnosti, má například vyšší energetické nároky a neumožňuje využívat na displeji přídavná ochranná skla. Kromě toho je cena nové technologie 4 – 6krát vyšší než u klasických senzorů.


I přesto Kuo věří, že se čtečky v displeji nakonec prosadí, neboť neočekává, že je v krátkodobém časovém horizontu může plně nahradit jiný způsob biometrické autentizace; např. skenování obličeje. I jemu však Kuo věští zářnou budoucnost, v dlouhodobém časovém horizontu se údajně podíly těchto technologií srovnají.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
P.J.Fry
Uživatel
P.J.Fry

Nedá sa, je to drahé, kam takto dospejeme? Je to úbohé ako sa každý výrobca vyhovára, že to nejde. Na druhú stranu „prebalovanie“ smarfonov a prelepenie označenia rok čo rok na vyššie číslo je pomerne jednoduché a zdá sa že ľudom to stačí, kupujú tieto future smartfóny, tak načo inovovať, keď to ide aj bez nákladov na vývoj :)

P4c1k
Uživatel
P4c1k

Akcionáři nejsou šťastní, když jim přednesou vizi něčeho „úžasného“, ale drahého, ať už na vývoj nebo následnou produkci, což by jim snížilo marži, případně by museli podražit (ale to by se nemuselo líbit případným kupcům)…

Carda
Anonym
Carda

Na Samsung už čekat nehodlám, tu čtečku určitě použije někdo jiný kdo oficiálně v naší zemi prodává a taky po takovém mobilu ihned skočím, už mě prostě štve jen nudloidní displeje, čtečky na zádech a žádný výběr jelikož všechny vypadají stejně.

zapalik
Uživatel
zapalik

Nemyslím si, že by Samsung měl tuctový design

Carda
Anonym
Carda

Když to porovnáš s ostatními tak to ihned uvidíš :D

Petr2
Anonym
Petr2

Samsung tuctovy design ma, at si myslis cokoli.

US1R4V
Uživatel
US1R4V

Jaké jsou důvody? Musi prece pockat na Apple, aby to mohli okopirovat, s tim ze to bude fungovat tak nejak napul a pritom budou tvrdit, ze to vyvijeli od roku 2001 :)

zapalik
Uživatel
zapalik

Ty jsi stejně prudce vtipný jako ostatně všechny iOvce světa. Vtipné a nepříliš chytré :-)

uni
Uživatel
uni

No ne že by jsi druhé straně nedělal ostudu…????

Menty
Uživatel
Menty

uni: *bys

Marek
Anonym
Marek

uni: Ne ze by treti strana bazaristu / wannabe jablecniku, ktere si kralem, byla na tom lepe :)

uni
Uživatel
uni

Marek (neregistrovaný): grammar nazi nikoho netrápí. Blbě chápány text je významně jiný problém ????

Marek
Anonym
Marek

U tebe je tech problemu mnohem vice. Pokud bys kazdou diskusi nezaspamoval svymi h1oupymi komentari, taky bys nikoho netrapil :)