Domů » Bleskovky » Nokia 9 PureView ze všech stran: prohlédněte si detailní tiskové snímky

Nokia 9 PureView ze všech stran: prohlédněte si detailní tiskové snímky

Už v neděli v rámci veletrhu MWC představí společnost HMD svůj nový vlajkový smartphone Nokia 9 PureView. Jeho hlavním benefitem má být revoluční pětičočkový fotoaparát na zadní straně, jehož schopnosti se finské firmě daří úspěšně tajit. Co se však tajit nedaří, je samotný vzhled telefonu, který si můžeme s předstihem prohlédnout na detailních tiskových snímcích.

Nokia 9 PureView dostane poměrně tradiční design přední strany bez jakýchkoliv výřezů či otvorů v panelu. Potěší také čtečka otisků prstů integrovaná přímo do displeje. Rámečky budou na dnešní dobu poměrně široké, za což může dlouhý vývoj; telefon měl být na trh uveden už loni.

Sedm očí = pět fotoaparátů

V HMD patrně ladili hlavní hvězdu telefonu, a tou bude pětičočkový fotoaparát. Na zádech najdeme sedm otvorů, pět bude patřit samotným čočkám, jeden přisvětlovací LED, a ten poslední pravděpodobně laserovému ostření. Sympatické je, že fotoaparát nebude z těla telefonu nijak vyčnívat.

Trochu ale zamrzí, že ani u Nokie 9 se znovuzrozenou fotoznačkou PureView nenajdeme hardwarovou spoušť fotoaparátu. Na zádech je také vidět logo Android One, takže se můžeme těšit na aktuální a pravidelně aktualizovaný systém.

Nokia 9 PureView bude odhalena v neděli 24. února v 16:00, kromě ní HMD zřejmě představí další dva nebo tři telefony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments