Nokia 9 PureView na tiskovém snímku: široké rámečky vpředu a spousta očí vzadu

Společnost HMD Global, která stojí za telefony značky Nokia, zatím nemá příliš velký tah na branku v oblasti vlajkových smartphonů. Na blížícím se veletrhu MWC přijde s několikrát odkládanou Nokií 9 PureView, která se pokusí tento stav zvrátit. Bude to mít nesmírně těžké, neboť zřejmě všechny své žetony vsadí pouze na jednu kartu – pětičočkový fotoaparát.

blank

Telefon z loňského roku

Server 91mobiles zveřejnil údajné tiskové snímky Nokie 9 PureView, přičemž poprvé si jej můžeme prohlédnout i zepředu. Na dnešní dobu má mít telefon poněkud široké rámečky nad a pod displejem, na druhou stranu do panelu nebude nutné vyřezávat kapky či otvory kvůli selfie kamerce. Součástí displeje bude i čtečka otisků prstů, byť pouze optická.

Hlavním trumfem má být především sedmero očí na zadní straně, které ukrývá pět čoček fotoaparátu, LED blesk a patrně laserové ostření, vše pochopitelně orazítkované logem Zeiss. Schopnosti této kamery budou jazýčkem na vahách úspěchu a neúspěchu, neboť telefon půjde do boje s konkurencí s loňským čipsetem Qualcomm Snapdragon 845; v hrubém výkonu tak bude za novými vlajkovými smartphony mírně pozadu. Spekuluje se, že je v přípravě i 5G varianta se Snapdragonem 855, tu však v HMD nemůžou přiznat, neboť by pod Nokií 9 PureView zcela podřezali větev.

Co se dalších parametrů týče, spekuluje se o 8 GB RAM a 4 150mAh baterii. Telefon bude představen 24. února v rámci barcelonského veletrhu MWC společně s několika dalšími telefony.Nepřehlédněte

Nokia 3.2 bude dostupný smartphone s Androidem One. Známe část výbavy

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku