Nokia 3.2 bude dostupný smartphone s Androidem One. Známe část výbavy

Za necelé tři týdny se v rámci veletrhu MWC odehraje tisková konference společnosti HMD Global, na které budou představeny nové smartphony značky Nokia.

Nokia 9, 6, 3 a 1?

Finská společnost bude chtít chystanými novinkami vyplnit prakticky všechny úrovně svého portfolia; očekává se příchod vlajkového modelu Nokia 9 PureView, střední třídy v podobě Nokie 6.2 a také nejlevnějšího modelu Nokia 1 Plus s Androidem Go. Mezi poslední jmenované modely se ale možná vklíní ještě jeden telefon.

Americká certifikační autorita FCC odhalila ve svých dokumentech smartphone od HMD Global kódově označený TA-1157, ze kterého se s největší pravděpodobností vyklube Nokia 3.2. Podle záznamu se má jednat o zařízení nižší střední třídy, které bude nabízeno v paměťových variantách 2 + 16 a 3 + 32 GB. Přiložený obrázek zad odhaluje přítomnost duálního fotoaparátu a čtečky otisků prstů. Telefon má být 149 mm vysoký a 71 mm široký a stejně jako ostatní Nokie má být součástí programu Android One.

Po stránce bezdrátové konektivity nemá chybět Wi-Fi 802.11bgn, Bluetooth 4.2 a LTE (dual SIM), o NFC se certifikace nezmiňuje. Akumulátor v těle telefonu bude mít kapacitu 3 000 mAh.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku