Domů » Bleskovky » Nokia 6310: návrat legendy ve velkém stylu

Nokia 6310: návrat legendy ve velkém stylu

Pod značkou Nokia nevídáme pouze nové chytré telefony, ale také reinkarnované legendy z minulosti. Ostatně Nokia má na svém kontě celou řadu telefonů, které definovaly svou dobu. Jedním z nich je také Nokia 6310, která nyní dostává moderní podobu a zařadí se po bok retro telefonů Nokia 3310 a Nokia 8110.

Nokia 6310 všechny
Nokia 6310

Nokia nezkopírovala původní 6310 jedna ku jedné, ale provedla několik změn, aby více zapadla do dnešní moderní doby. Ikonický design zůstal zachován, nicméně tlačítka mírně narostla, stejně jako displej, který má 2,8″ a mírné zakřivení. Rozlišení QVGA sice může působit úsměvně, nicméně oproti předchůdci se jedná o značný posun kupředu.

Nokia 6310 nahled
Nokia 6310

Uvnitř telefonu najdeme procesor Unisoc 6531F, který doplňuje 8 MB RAM a 16 GB vnitřní paměti s možností rozšíření o microSD karty až o velikosti 32 GB. Konektivita nepatří mezi nejlepší, Nokia 6310 podporuje pouze pásma GPRS 900/1800, nicméně nabídne dva sloty pro SIM karty.

Překvapí přítomnost Bluetooth 5.0, Wi-Fi, A-GPS, microUSB a 3,5mm audio konektoru pro poslech vlastní hudby nebo FM rádia. O výdrž se stará vyměnitelná baterie s kapacitou 1150 mAh a operačním systémem je S30+, kterému nechybí například legendární hra Had. Nokia 6310 také disponuje fotoaparátem na zadní straně, který dostal rozlišení 0,3 Mpx a LED blesk pro přisvícení.

Nokia 6310: The icon has returned.

Nokia 6310 dorazí na náš trh rovnou ve třech barevných variantách – tmavě zelené, žluté a černé. Cena a oficiální dostupnost bohužel nebyla prozatím zveřejněna, nicméně se předpokládá, že telefon dorazí v průběhu srpna za zhruba 1 500 korun.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

11 komentářů

 1. Podívejte se jak vypadala luxusně stará nokia 6310 a potom tento plasťák.
  Do Zimbabwe možná dobrý – je pravda placatý telefony Nokia už neumí, tak vytváří plasťáky.

 2. 0,3 Mpx :D :D :D
  Nemohli dát aspoň 2mpx

 3. by mne zajimalo, kolik je tam „Finskeho“…. Cinsky plastovy pseudo retro kram

  • Jenom to logo, vše ostatní – návrh zařízení, výroba, pochází odněkud z Číny.
   Ani bych se nedivil kdyby nalevo jel no name auschus a napravo Nokia

  • Bohužel, tohle už s bývalou kvalitní a nápaditou Nokií nemá nic společného.

 4. Zlate stare, kvalitni Nokie :) Ne tenhle cinskej kram jako pres kopirak :(

 5. Jestli tohle je návrat legendy ve velkém stylu, tak doufám, že Elvis je fakt mrtvej

 6. Sorry, to nebylo tobě :)

 7. Kdyby tohle mělo alespoň hliníkové tělo, LTE s možností hotspotu, a foťák tak 8Mpx s autofokusem, tak to k něčemu je, ale takto je zbytečné o tom psát i ten článek….

 8. Vyrobit to z kovu, dát trochu větší displej a slušný foťák a hlavně notifikaci diodu tak si to koupím, ale takhle ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).