Domů » Bleskovky » Nokia 3310 jako smartphone s Androidem? Podle čínské certifikace je v přípravě

Nokia 3310 jako smartphone s Androidem? Podle čínské certifikace je v přípravě

Ač společnost HMD Global v letošním roce představila několik zajímavých smartphonů, největší ohlas vzbudila patrně reinkarnace legendárního telefonu Nokia 3310. Ta se dlouhodobě potýkala s nedostatečnými dodávkami, neboť podle zástupů finské společnosti poptávka výrazně překonala nabídku. V září byl představen vylepšený model s podporou 3G sítí, v příštím roce bychom se mohli dokonce dočkat Nokie 3310 s podporou LTE. Ale to už bude zřejmě zcela jiný model.

Čínská certifikační autorita TENAA zaregistrovala do své databáze telefon s kódovým označením TA-1077, který podle obrázku vypadá zcela stejně jako právě zmíněná Nokia 3310. Na rozdíl od ní ji však má pohánět operační systém YunOS, což je v zásadě Android upravený čínským obchodním gigantem, společností Alibaba.

Je ale docela možné, že má TENNA ve své databázi v kolonce operačního systému chybu, neboť podle záznamů certifikace CCC má být telefon se stejným kódovým označením doprovázen nabíječkou s výstupním proudem 550 mA, což je pro dobíjení chytrého telefonu žalostně málo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments