Domů » Bleskovky » Nokia 3310 jako smartphone s Androidem? Podle čínské certifikace je v přípravě

Nokia 3310 jako smartphone s Androidem? Podle čínské certifikace je v přípravě

Ač společnost HMD Global v letošním roce představila několik zajímavých smartphonů, největší ohlas vzbudila patrně reinkarnace legendárního telefonu Nokia 3310. Ta se dlouhodobě potýkala s nedostatečnými dodávkami, neboť podle zástupů finské společnosti poptávka výrazně překonala nabídku. V září byl představen vylepšený model s podporou 3G sítí, v příštím roce bychom se mohli dokonce dočkat Nokie 3310 s podporou LTE. Ale to už bude zřejmě zcela jiný model.

Čínská certifikační autorita TENAA zaregistrovala do své databáze telefon s kódovým označením TA-1077, který podle obrázku vypadá zcela stejně jako právě zmíněná Nokia 3310. Na rozdíl od ní ji však má pohánět operační systém YunOS, což je v zásadě Android upravený čínským obchodním gigantem, společností Alibaba.

Je ale docela možné, že má TENNA ve své databázi v kolonce operačního systému chybu, neboť podle záznamů certifikace CCC má být telefon se stejným kódovým označením doprovázen nabíječkou s výstupním proudem 550 mA, což je pro dobíjení chytrého telefonu žalostně málo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

To je takové divné,tak co to chystají?

Skylark
Uživatel
Skylark

Maro, opravdu je to divne, ale v zivote jsou dulezitejsi veci nez telefony. Mel by ses zase zamerit na ty holky, co kolem tebe pobihaj.

Stanislav
Anonym
Stanislav

Jako bývalému spokojenému majiteli nokie C3-01 by se mi líbilo něco polodotykového s platformou series 40 a podporou javy a wifi.