Domů » Bleskovky » Nokia 2, 7 a 9 údajně dorazí až počátkem příštího roku

Nokia 2, 7 a 9 údajně dorazí až počátkem příštího roku

Společnost HMD Global v letošním roce představila čtyřlístek smartphonů Nokia 3, 5, 6 a 8, další modely honosící se legendární finskou značkou jsou v přípravách. Z dosavadních úniků známe obrysy smartphonů Nokia 2 a 9, mluví se i o Nokii 7. Sami zástupci HMD prozradili, že je v přípravách telefon s větším displejem, než má Nokia 8, víc informací ale přímo od zdroje nemáme.

Takto má vypadat vlajková Nokia 9

Nejnovější informace z tábora spekulací pocházejí od údajného zaměstnance HMD, který má na starosti logistiku. Dle jeho slov zveřejněných na Facebooku spadají smartphony Nokia 2, 7 a 9 do druhé vlny zařízení, která je očekávána až počátkem příštího roku. V případě Nokie 9 by tato informace dávala smysl – proč by HMD krátce po sobě představovalo dva vlajkové modely se stejným čipsetem? Na druhou stranu příchod low-endové Nokie 2 před měsícem přislíbilo oficiální zastoupení Nokia Myanmar na listopad, takže možná se ještě letos nějakého smartphonu Nokia dočkáme.

Potvrzeno: Nokia 2 dorazí v listopadu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. No já nevím, vzdát se dobrovolně předvánočního trhu? Navíc záleží kdy bude dostupný snapdragon 845. Jestli až v půlce příštího roku – dobře, ale jestli třeba už někdy od března, tak než se dostane nokia9 na trh už bude na dohled další generace procesorů. Tak trochu podobná situace jako s Lumiemi s o generaci starším hardwarem :)

  • Jak vzdat sa? Ved vydali 4 telefony tento rok. Kto vyda 4 telefony za rok? Ukaz mi

  • Samsung zvládne i deset :-D … všude lehce změní HW, třeba jen velikost displeje, nebo RAM a už tu máme SG Yung, SG Yung Duos, SG Ace, SG Ace Duos, SG Active, … a tak dále. Teď už tak moc aktivní Samsung asi není (i když svoje Jéčka, Áčka, Ska vydává každý rok znovu, jen doplňuje rok výroby)…

  • A co takový borec jako Huawei (Honor)? To je panečku chrlič…:) Vedle něj i ten Samsung bledne závistí. Dobrý borec je taky docela Asus.

 2. Nejhloupější možné načasování. To tam sedí banda lemplů? Spolu se standardní výbavou a nudným designem a v době uvedení zastaralým HW, odsouzeno k neúspěchu.

  • Snaží se, ale chybí originalita, podpis Nokie, něco navíc..Dnes to platí třikrát tolik, v zaplavě všemožných značek.

 3. Vůbec nechápu koho dneska může zajímat NOKIA. Dřív možna v businessu, ale tam teď všude skupují revoluční HP Elite s Windows Mobile, jakožto nejůčinějším pracovním nástrojem. Ten snad dnes mají v kazdé firmě, u HTCjirky v jeho sklepní opravně mobilů vyfasovali zaměstnanci(/ec) čtyři, aby zvýšil svoji výkonnost! Nějaké NOKIE, ty jsou dead! Možná kdyby neměly ten trapný android, bude se o ně někdo zajímat…

  Takže jak řikam, HP Elite ocení dnes v kazdé firmě! Všechny předpovědi se naplnily a není šance, že by něco otřáslo jeho pozicí!

 4. Johny 1+ :P Jaáj ty jsi to dobře podal chlape.☺️

  Petře, pravopis ne i důležitý, řešit překlepy a pravopisné chyby jako že já to první dělám často..někoho to baví a ty mezi ne snad nepatříš.

 5. Líbí se mi článek kdy se obouva HO do MŠ za zmařené investice…já a pár dalších jsme to psali že na tom prodělají a těžce…..Jirka ne to má budoucnost jste a úspěch, všechno je Šuker vy jste děti používejte android….čekám na reakci mistra opraváře, on však na to nemá K, zaleze do kanálu pod nějaké yundai a azbto utichne vrátí se zpět, klasika jako vždy.

 6. Chlape ty máš dost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).