Domů » Bleskovky » Nokia 1 má být jedním z prvních smartphonů využívajících program Android Go

Nokia 1 má být jedním z prvních smartphonů využívajících program Android Go

Společnost HMD Global v letošním roce představila několik zajímavých smartphonů značky Nokia, příští rok hodlá v rozšiřování svých mobilních zařízení pokračovat. Zkraje roku je očekáván nový vlajkový smartphone Nokia 9 a pokračovatelé modelů Nokia 8 a 6. Dojít má i na zcela nový model Nokia 1, který má být vůbec tím nejlevnějším a nejméně vybaveným smartphonem v portfoliu; mohl by však těžit z jedné nedávno představené novinky.

Nokia 1 má být podle ruského leakera Eldara Murtazina součástí programu Android Oreo (Go Edition), který je určen pro ta nejlevnější zařízení s horší hardwarovou výbavou. Oproti standardnímu Androidu má být tento systém optimalizován pro běh na slabším hardwaru, na stejné konfiguraci má být až o 15 procent rychlejší než klasický Android, stejně tak mají být rychlejší i upravené Android Go aplikace (mapy, YouTube, Gmail, apod.).

Android Oreo (Go Edition) míří na nejlevnější smartphony. Aplikace na nich pojedou rychleji

U telefonů s Androidem Go se počítá s 1 GB RAM, 8GB rozšiřitelným úložištěm a HD displejem, což by měla být také konfigurace Nokie 1. Cena je odhadována na 80 EUR (asi 2 tisíce korun), odbytištěm mají být rozvojové země. Nokia 1 má být údajně představena v březnu příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. To je vlastně stejná výbava jakou má Nokia 2. Bude zajímavé porovnávat rychlost OS.

  2. Koukám že jen pro rozvojové země takže i na Slovensko?:-)

  3. Nevím zda to nebude zbytečné, ale snad v Nokii vědí co dělají a mají jistotu že to v rozvojových zemích, kupř. Indie, někdo ve velkém počtu koupi, na tyhle trhy cili každý velký výrobce, vyplatí se to.
    Pokud je Android Go danému he patřičně optimalizovan apobezi to jak má,proč ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).