Domů » Bleskovky » Nokia 1 má být jedním z prvních smartphonů využívajících program Android Go

Nokia 1 má být jedním z prvních smartphonů využívajících program Android Go

Společnost HMD Global v letošním roce představila několik zajímavých smartphonů značky Nokia, příští rok hodlá v rozšiřování svých mobilních zařízení pokračovat. Zkraje roku je očekáván nový vlajkový smartphone Nokia 9 a pokračovatelé modelů Nokia 8 a 6. Dojít má i na zcela nový model Nokia 1, který má být vůbec tím nejlevnějším a nejméně vybaveným smartphonem v portfoliu; mohl by však těžit z jedné nedávno představené novinky.

Nokia 1 má být podle ruského leakera Eldara Murtazina součástí programu Android Oreo (Go Edition), který je určen pro ta nejlevnější zařízení s horší hardwarovou výbavou. Oproti standardnímu Androidu má být tento systém optimalizován pro běh na slabším hardwaru, na stejné konfiguraci má být až o 15 procent rychlejší než klasický Android, stejně tak mají být rychlejší i upravené Android Go aplikace (mapy, YouTube, Gmail, apod.).

Android Oreo (Go Edition) míří na nejlevnější smartphony. Aplikace na nich pojedou rychleji

U telefonů s Androidem Go se počítá s 1 GB RAM, 8GB rozšiřitelným úložištěm a HD displejem, což by měla být také konfigurace Nokie 1. Cena je odhadována na 80 EUR (asi 2 tisíce korun), odbytištěm mají být rozvojové země. Nokia 1 má být údajně představena v březnu příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments