Domů » Bleskovky » Nissan představil model Leaf pro rok 2018: vyšší výkon a delší dojezd

Nissan představil model Leaf pro rok 2018: vyšší výkon a delší dojezd

Nissan představil světu novou generaci oblíbeného elektromobil Leaf. Má větší dojezd, větší výkon, vylepšený infotainment, částečné autonomní řízení a další novinky. Naváže na úspěch svého předchůdce?

Nová generace Nissanu Leaf

Nový model dostal do vínku větší kapacitu baterií, které jsou schopné dodat vozu dojezd až 378 kilometrů. Tento údaj je ale nutno brát s nadhledem, reálný dojezd bude rozhodně menší. Výkon se také zvýšil a nyní pod kapotou najdeme 147 koní spolu s 320 Nm. Velkou novinkou je E-Pedal, který dovolí řidiči ovládat vůz pouze jedním pedálem, auto bude samo brzdit a přizpůsobí jízdu okolnostem.

Interiér vozu s infotainmentem

Pro technologické nadšence bude připraveno volitelné vybavení v čele s bezdrátovým nabíjením telefonů, či head-up displejem. Ve výbavě bude k dostání také 360-stupňová kamera pro sledování okolí nebo třeba spolehlivé autonomní parkování. Nový infotainment má šesti palcovou úhlopříčku (ve vyšších verzích sedmi palcovou) a podporuje CarPlay i Android Auto. Nissan Leaf ještě přijde ve vylepšené verzi, která nabídne větší dojezd i výkon.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).