Cena:

Nintendo Switch dostává funkci, po které uživatelé dlouho volali

nintendo switch lite konzole console unsplash

Japonská společnost Nintendo se se svou konzolí Switch trefila do černého. Herní zařízení představené v roce 2017 trhá prodejní rekordy a dokazuje, že není potřeba mít ten nejvýkonnější hardware a graficky vycizelované hry, abyste udělali pořádnou díru do světa.

nintendo switch lite konzole console unsplash
Nintendo Switch konečně dostává podporu pro Bluetooth sluchátka

Úspěch Nintenda Switch nicméně neznamená, že by byla konzole dokonalá. Japonská firma se, jak je jejím špatným zvykem, rozhodla pro spoustu drobných omezení, která hráčům znepříjemňují život. Jedním z nejhlasitěji kritizovaných nedostatků byla nemožnost připojení Bluetooth sluchátek ke konzoli – bez drátových sluchátek s 3,5mm audio konektorem jste si zkrátka neškrtli.

nintendo switch lite konzole console bluetooth sluchatka 1
Párování bezdrátových sluchátek probíhá stejně snadno jako na smartphonu

S novou aktualizací na verzi systému 13.0.0 tento velký nedostatek odpadá. Ať už vlastníte velký Switch či jeho menší variantu s přídomkem Lite, můžete konečně ke konzoli připojit svá Bluetooth sluchátka. Stačí jen v nastavení na kartě System zvolit položku System Update a po úspěšné aktualizaci se v menu objeví nová nabídka Bluetooth Audio, kde můžete spárovat svá sluchátka se Switchem.

I tak se ale připravte na několik drobných překážek. Při připojení Bluetooth sluchátek lze mít ke konzoli připojené pouze dva ovladače a zapomenout musíte také na přenos zvuků z mikrofonu.

S příchodem OLED verze původní Switch zlevňuje

Nejedná se přitom o jedinou novinku ze stáje Nintenda. Konzole Switch totiž před příchodem OLED verze permanentně zlevňuje. Zatímco původní doporučená cena byla 8 990 Kč, nově lze Switch pořídit už za 7 790 Kč. Cena OLED a Lite verze zůstává zachována.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.