Nintendo se vrhá do tvorby her pro telefony a tablety: První kousky mají přijít na podzim

Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo se v oblasti mobilního hraní angažoval především díky kapesním konzolím Game Boy a Nintendo DS, svět hraní na telefonech a tabletech mu však dosud unikal. To se má však v letošním roce změnit, ve spolupráci se společností DeNA mají přijít tituly s oblíbenými postavami, jako jsou Mario, Zelda, Pokémon a další. Bohužel to má jeden háček.

  

Spolupráce se totiž netýká původních titulů, ale pouze nově vzniklých her, na konverze starých herních hitů z konzolí tak můžeme rovnou zapomenout. Hry bude vytvářet DeNA, Nintendo jí poskytne licenci na herní postavy nebo herní světy. První hry pro mobilní platformy by měly přijít na podzim letošního roku, o jaké tituly se bude jednat, zatím uvedeno nebylo.

  

Nové hry má zastřešovat nová multiplatformní herní služba fungující nejen na telefonech a tabletech, ale i na běžných počítačích a konzolích Nintendo. Ty by se mimochodem měly dočkat nového přírůstku, který je aktuálně pojmenován jako Project NX, na podrobnosti o nové konzoli si ale budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. Peete (neregistrovaný)

  V rozhovoru pro server Gamespot nyní Nintendo potvrdilo, že se bude zaměřovat nyní na zařízení se systémy iOS a Android, což znamená, že majitelé s Windows Phone mají smůlu.

  Klasika, ale je důležité si uvědomit, že systém dělají hlavně aplikace a hry-to lidé prostě chtějí! Je jedno, že nějaký místní, hloupý Lojza z dílny hry nehraje. Jde o miliony uživatelů a také samozřejmě o vydělané peníze u určité platformy. viz Livesport pro WP!

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Přesně tak, naprostý souhlas.Každá aplikace i hra se počítá a přináší dané platformě uživatele i peníze.

  • Martin Alexandr (neregistrovaný)

   Mohli b to aspon udělat na W8, a s příchodem W10 udělat univerzální appku, ja bych si Mária nebo Pokemony klidne zahrál i na pc :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *