TOPlist

Nintendo Direct v kostce: nový trailer na Zeldu, remaster Metroid Prime a Pikmin 4

zelda
  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom vyjde už v květnu
  • Metroid Prime v remasterované podobě je již dostupný v Nintendo eShop
  • Nabídku retro her rozšíří ty z konzolí GameBoy

Nintendo se před pár lety odklonilo od pořádání velkých představovaček a namísto toho pořádá během roku hned několik menších akcí, které rychle předvedou ty nejdůležitější tituly a hráče zbytečně nezdržují. To je i případ posledního Directu, na kterém se japonská společnost pochlubila celou řadou novinek.

Asi největší ohlas vzbudil nový trailer hry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, která je očekávaným sequelem Breath of the Wild. Ohledně grafiky se patrně nikterak výrazně neposune, avšak pokud jde o herní mechaniky, které svého času učarovaly nejen odborné, ale i laické veřejnosti, zde bychom se měli dočkat celé nálože novinek. Vydání nastane již letos, konkrétně 12. května 2023.

Známá videoherní značka Metroid se také dočkala zajímavého přírůstku, konkrétně v podobě remasteru Metroid Prime. Vzhledem k tomu, že hra původně vyšla v roce 2002 na GameCube a později na Wii, jistě si graficky vylepšenou verzi zaslouží. Hráči na ni navíc nemusí čekat, neboť v digitálním obchodě Nintendo eShop je k dispozici už nyní.

Dále stojí za zmínku příchod oddechové hry Pikmin 4 už 21. června 2023, Season Pass do oblíbené multiplayerové akce Splatoon 3, přírůstek retro her z konzolí GameBoy a GameBoy Advance do Nintendo Online nebo datum vydání Advance Wars, které bylo stanoveno na 21. dubna 2023. Majitelé konzole Nintendo Switch se zkrátka mají na co těšit.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku