Nikon chystá první kompaktní fotoaparát s Androidem (aktualizováno)

V minulosti se objevila celá řada nejrůznějších konceptů kompaktních fotoaparátů s Androidem, ale žádný se nikdy nedostal na trh. To by se ale mělo velice brzy změnit a podle posledních spekulací chystá společnost Nikon ještě v průběhu tohoto měsíce představit „chytrý fotoaparát“ Coolpix S800 s operačním systémem Android 2.3 na palubě (zřejmě se dočkáme při příležitosti konání německého veletrhu Photokina, který se bude konat 22. srpna).

 
Ilustrační obrázek 

Jedná se o poměrně revoluční krok v oblasti kompaktních fotoaparátů a pokud se Android v této sféře uchytí, zřejmě budeme brzy rozšiřovat redakční záběr celé SmartManie a pustíme se i do testování fotoaparátů :-). Coolpix S800 by měl nabídnout 16Mpx obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod, objektiv NIKKOR s 10× optickým zoomem a širokoúhlou ohniskovou vzdáleností (25–250 mm). Pro zobrazování poslouží 3,5″ OLED displej a ve výbavě nebude chybět GPS a WiFi. Skrze fotoaparát by rovněž mělo být možné přistupovat na Google Play, kde by se v budoucnu mohly objevit na míru šité aplikace.

V lednu na veletrhu CES 2012 Polaroid představil svůj první fotomobil s Androidem a není žádným tajemstvím, že nad kompaktním fotoaparátem s tímto operačním systémem v minulosti uvažoval také Samsung a Panasonic.

Aktualizováno 21. srpna: Server TheVerge publikoval nový render Nikonu Coolpix P7700, který potvrzuje přítomnost Androidu 2.3. Celou zadní stranu bude tvořit dotykový displej doplněný trojicí systémových tlačítek na boku. Oficiálního představení bychom se měli dočkat už v průběhu zítřejšího dne.


Uniklý obrázek prozrazuje finální podobu fotoaparátu (ve vyšším rozlišení zatím není k dispozici)

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku