Domů » Bleskovky » NFC známky tag4pet pro domácí mazlíčky: Jednoduchá alternativa k čipování

NFC známky tag4pet pro domácí mazlíčky: Jednoduchá alternativa k čipování

Pokud máte domácího mazlíčka, ideálně psa nebo kočku a máte strach, aby se vám nezatoulal, určitě se vám budou líbit NFC známky tag4pet, které jsou nově dostupné na českém trhu. Známky nejenže mohou pomoci k nalezení vašeho mazlíčka, ale zároveň mohou také spojovat zvíře a majitele s veterinářem. Jedná se rovněž o další alternativu ke klasickému čipování.

Známku s NFC a QR kódem lze umístit na obojek či ohlávku a následně ji oskenovat skrze chytrý telefon. Pro Android a iOS přímo existuje aplikace QR City, ve které si vytvoříte profil vašeho zvířete a přidáte potřebné kontaktní informace. Pokud se zvíře ztratí a majitel aktivuje režim ztráty svého mazlíčka, přijde mu automaticky e-mail s vyznačeným místem na mapě, kde nálezce načetl chytrou známku. Nálezci se zároveň na displeji telefonu okamžitě zobrazí kontaktní informace na majitele zvířete a může mu obratem zavolat a domluvit se na vrácení.

Chytré známky tag4pet a návazná služba QR City bude rovněž od příštího roku ve dvou fázích integrována i do veterinárního systému WinVet, který používá řada českých veterinářů. V první fázi bude veterinář moci pohlídat vakcinace mazlíčka a poslat majiteli pozvánku k přeočkování, zatímco v druhé fázi nabídne automatickou synchronizaci veterinárních záznamů se známkou tag4pet.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
Aplikace QR City (na verzi pro Windows Phone se pracuje)

Známky jsou aktuálně k dispozici ve více než 76 kamenných obchodech, e-shopech a u veterinářů a jsou dostupné ve dvou velikostech – Charm a Charm mini. První jmenovaná verze je vhodná pro větší plemena psů, mini verze najde uplatnění především pro menší plemena a také kočky. V obou případech je cena stanovena na 399 Kč s DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Eliška Dvořáková (neregistrovaný)

    Se mi to po přečtení celé jeví jako kopie české známky dogntag popisované tady na smarmanii skoro před rokem: [odkaz] Navíc, jak teď koukám na jejich web [odkaz] tak je dogntag dokonce levnější :) Sama jsem ji už tehdy koupila své fence a jsem naprosto spokojená.

  2. Petra Šemberová (neregistrovaný)

    Já jsem si koupila QR City pet ID, kteří tu byli ještě před dogntag. Pak jsem koupila pro srovnání dogntag jako dárek pro kamarádku. Obojí je dobré :) nicméně rozdíl v ceně asi bude tím, že zapojují ty veterináře..? Tohle vypadá na nějaký vylepšení..na stránkách totiž mají i starou známku, co mám já. A Alence Smolíkové držím palce, je to fajn holka :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).