Domů » Bleskovky » NFC v iPhonech bude umět více, než jen platby přes Apple Pay

NFC v iPhonech bude umět více, než jen platby přes Apple Pay

Zatímco u běžných smartphonů slouží NFC čip k rychlému párování příslušenství nebo načítání štítků pro vyvolání přednastavených funkcí, Apple omezil použitelnost NFC čipu v iPhone 6 (Plus) pouze na placení službou Apple Pay. V budoucnu by se však měl počet funkcí rozšířit.

  

Již při představování hodinek Apple Watch bylo demonstrováno, že například aplikace řetězce Starwood Hotels bude umět jablečnými hodinkami odemykat hotelové pokoje. Podobnou cestou se zřejmě brzy vydají i aplikace pro iPhone, Apple údajně aktuálně jedná se společnostmi HID Global nebo Cubic, jejichž byznys se točí právě kolem výroby elektronických karet pro zabezpečený vstup do budov, případně elektronických jízdenek hromadné dopravy. 

Párování příslušenství patrně ještě není na pořadu dne, nicméně jsme rádi, že NFC v iPhonech dostane nová využití. Otázkou je, v jakém rozsahu bude možné využívat nové aplikace a funkce v našich tuzemských podmínkách.


Na odlehčenou pro vás máme vtipný komiks o Apple Pay od JoyOfTech.com :)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments