Domů » Bleskovky » NFC v iPhonech bude umět více, než jen platby přes Apple Pay

NFC v iPhonech bude umět více, než jen platby přes Apple Pay

Zatímco u běžných smartphonů slouží NFC čip k rychlému párování příslušenství nebo načítání štítků pro vyvolání přednastavených funkcí, Apple omezil použitelnost NFC čipu v iPhone 6 (Plus) pouze na placení službou Apple Pay. V budoucnu by se však měl počet funkcí rozšířit.

  

Již při představování hodinek Apple Watch bylo demonstrováno, že například aplikace řetězce Starwood Hotels bude umět jablečnými hodinkami odemykat hotelové pokoje. Podobnou cestou se zřejmě brzy vydají i aplikace pro iPhone, Apple údajně aktuálně jedná se společnostmi HID Global nebo Cubic, jejichž byznys se točí právě kolem výroby elektronických karet pro zabezpečený vstup do budov, případně elektronických jízdenek hromadné dopravy. 

Párování příslušenství patrně ještě není na pořadu dne, nicméně jsme rádi, že NFC v iPhonech dostane nová využití. Otázkou je, v jakém rozsahu bude možné využívat nové aplikace a funkce v našich tuzemských podmínkách.


Na odlehčenou pro vás máme vtipný komiks o Apple Pay od JoyOfTech.com :)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Takže Apple na to jde zase špatně… Místo, aby k NFC uvolnili veřejné API a umožnili tak firmám a vývojářům vlastní různé implementace, vlastní nápady a vlastní způsoby použití, nechají to uzavřené a bude to podporovat jen několik málo služeb, které si určí a na kterých se s někým dohodne přímo Apple?

  Tohle je přístup 90. let, který dnes už fungovat nebude. Už to zjistil i Microsoft. Kdy to dojde Applu?

  • MS to zistil tak, ze dospel do stavu kedy po ich produktoch ani pes nestekne. Az sa do takeho stavu dostane aj Apple, urcite to pochopia tiez. Zatial som rad, ze to nechapu.

  • lerion (neregistrovaný)

   Po jejich produktech, že ani pes neštěkne? Žiješ asi v jiné realitě…

  • No na Windows Phone vsetci prdia, tablety tiez nikoho nijak zvlast neberu a Windows sa sice predava, ale to skor preto, ze neexistuje alternativa. Z W8 moc ludi nadsenych nebolo a dokonca aj samotny Hulan ich zacal pouzivat az po niekolkych updatoch. S Applom by som to neporovnaval. Ale nechcem tu flamovat.

  • lerion: spatne ctes situaci. Apple API postupne uvolnuje. Tak tomu bylo naposledy napr. u TouchID, HealtKitu nebo HomeKitu a muze tak tomu byt i u NFC.

  • lerion (neregistrovaný)

   jkochlan: S Applem to opravdu neporovnávej. Až budou produkty Applu běžet na tolika zařízeních, jako běží produkty Microsoftu, můžeme to porovnávat. Teď ne.

   WETH: Zatím to vypadá, že NFC uvolnit nechtějí. Snad jim časem dojde, že by měli.

  • To ma akoze nahravat MS, ze vsetkych tych cinskych, americkych, korejskych a japonskych zariadeni sa nepreda ani tolko co toho jedneho od Applu ? Nik sa tu nebavi o kvalite, ale faktom je, ze Apple je skratka v kurze. U mna osobne aj kvalitou produktov, ale to uz je jednak mimo temy a jednak dost subjektivne.

  • lerion: j, az to udelaji, nezapomen napsat, ze jsi jim to rikal uz tenkrat…

 2. Klimax (neregistrovaný)

  Netušil, že Apple tak moc omezil použitelnost NFC… (V tomhle směru WP je dál… ;) )

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).