Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Neznámá Nokia pózuje na fotografii. Má dostat Snapdragon 845 a čtečku otisků v displeji

Neznámá Nokia pózuje na fotografii. Má dostat Snapdragon 845 a čtečku otisků v displeji

Firma HMD Global se připravuje na příští rok, kdy se zřejmě dočkáme omlazení celého portfolia. Na internetu se objevily fotografie chystaného telefonu, kterému zatím nemůžeme přijít na jméno; podle spekulovaných parametrů by se mohlo jednat o nový vlajkový model určený těm uživatelům, kteří pětičočkový fotoaparát chystané Nokie 9 nevyužijí.

Chystaný telefon má mít na čelní straně širokoúhlý displej obklopený přijatelně širokými rámečky, které mají mít na třech stranách stejnou tloušťku, pouze brada má být širší. Do displeje má být umístěna čtečka otisků prstů, není však jasné, kde bude umístěna selfie kamerka – horní rámeček se na ni zdá příliš tenký, což by znamenalo buď přesunutí na spodní stranu, popř. do nějakého „periskopu“ a la Vivo Nex.

Snapdragon 845 a tříčočkový fotoaparát

Zadní strana telefonu bude připomínat loňskou Nokii 8, do oválného fotomodulu uprostřed má navíc přibýt jedna čočka. Logo značky Zeiss viditelné není, což by ovšem bylo u vlajkového modelu Nokia neobvyklé. Na pozici čipsetu má být údajně osazen letošní Snapdragon 845, tedy stejný procesor, jaký má tikat v chystané Nokii 9. Nechme se překvapit, jaké modely pro nás HMD v příštím roce chystá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments