Nexus S: Vyzkoušejte neoficiální ROM s Androidem 4.0

Na Xda-developers se objevila neoficiální ROM s Androidem 4.0, která je určena pro smartphone Nexus S. Na to, že se jedná o první verzi, je prý ROM poměrně stabilní, i když v ní zatím některé věci nefungují na sto procent. Uživatelé hlásí problémy s NFC, fotoaparátem, GPS a Bluetooth. Jinak jsou ale reakce v systému svižné a u dalších verzí lze očekávat zlepšení. Pokud si ROM chcete vyzkoušet (na vlastní nebezpečí, je vyžadován root), pokračujte na Xda-developers. Recenzi této ROM včetně celé řady screenshotů najdete na serveru DroidLife. Snad nebude dlouho trvat a neoficiální portace se dočkají i majitelé staršího Nexusu One, pro který Google oficiální update na Android 4.0 zamítl.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

  1. Kot3l (neregistrovaný)

    A ono je v Nexus S-ku NFC?

  2. dexter (neregistrovaný)

    Nexus S má NFC.

  3. migal (neregistrovaný)

    je možné po nainstalování neoficiálního androidu 4 (nexus S) naistalovat oficiální a předejít nefunkčnosti některých (většiny) aplikací?? Díky za odp,

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel