Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Nexus 5 neobstál v testu odolnosti, je však dobře opravitelný (video)

Nexus 5 neobstál v testu odolnosti, je však dobře opravitelný (video)

Server AndroidAuthority.com je známý tím, že provádí testy odolnosti a nevyhnul se jim ani nový Nexus 5, jehož bytelnost byla provokativně vyzkoušena přímo před sídlem Googlu. Redaktor výše zmíněného webu telefon nejprve pustil tak, aby dopadl na záda. To přístroj přežil téměř bez úhony a ani pád na boční stranu nedopadl nijak katastrofálně – zadní kryt se sice odchlípl (standardně odnímatelný není), avšak šel bez problému vrátit na původní místo. 

 

Osudným byl Nexusu 5 až pád na displej, který skončil prasklým sklíčkem a dokonce i s trochu viditelnými obvody ve spodní části telefonu. Nutno však podotknout, že zařízení na doteky stále reagovalo, používání je však při takovémto rozsahu poškození značně nepohodlné. Sečteno podtrženo, novinka je bezesporu odolnější, než předchůdce se skleněnými zády, koupí pouzdra však rozhodně neprohloupíte a pádům se v každém případě snažte vyvarovat.

    

Podívejte se, kde můžete Nexus 5 pořídit za nejlepší cenu…

A co oprava?

Naopak velmi dobře dopadl Nexus 5 v testu opravitelnosti provedeného lidmi ze serveru iFixItkde získal osm z deseti možných bodů a předčily jej pouze dva u nás nikdy neprodávané smartphony od Motoroly. Komponenty jsou díky „stavebnicovému” systému jednoduše vyměnitelné a napomáhají i standardní šroubky, uchycení plastovými klipy a minimální použití lepidla. Pochvalu však nezaslouží nejcitlivější část telefonu, tedy displej – ochranné sklíčko je totiž natrvalo přilepené k samotnému panelu a to znamená, že je třeba měnit obojí zároveň, což se může výrazně prodražit. Oba testy můžete shlédnout také na níže přiložených videích.

   


Opravování Nexusu 5


Test odolnosti Nexusu 5

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

8 komentářů

 1. S.h.I.t. (neregistrovaný)

  Tohle přece není Unibody konstrukce. Unibody už jen názvem jasně dává že je z jednoho kusu. Zadní kryt na plastových záklapech přece unibody není ani omylem.

  Nexus 5 jen skládačka, což ostatně o něco dál v článku taky píšete…

 2. mino (neregistrovaný)

  Bez slotu, slabá výdrž, krehky:-P

 3. cardi (neregistrovaný)

  Ať to pustí ten Note 2 displayem dolu a pujde taky do sračk :)

 4. Mallory (neregistrovaný)

  No název článku je trochu zavádějící neboť právě opravit displej bude v tomto případě hodně náročné, zvlášť finančně :'(

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel