Domů » Bleskovky » Newyorčané touží po svatbách i v době koronaviru. Sňatek mohou uzavřít i přes FaceTime

Newyorčané touží po svatbách i v době koronaviru. Sňatek mohou uzavřít i přes FaceTime

Terje Sollie, Pexels.com

Epidemie nového koronaviru ovlivnila prakticky všechny aspekty lidského života. Pro obyvatele New Yorku, kde je situace ohledně nákazy velmi vážná, to navíc platí dvojnásob. Současný stav pochopitelně zkomplikoval situaci párům, které v tomto období plánovaly svatbu. V některých amerických státech například vůbec není možné sehnat licenci kvůli uzavřeným úřadům.

svatba přes Zoom
Tomu se říká pořádné virtuální shromáždění. Snad to majitel telefonu Huawei P20 neprošvihl.

Díky moderním technologiím se však přece našla cesta, jak nešťastným párům pomoci. Guvernér státu New York Andrew Cuomo zveřejnil příspěvek na sociální síti Twitter, v němž oznámil speciální nařízení, které tamním obyvatelům umožní uzavřít manželství na dálku. Úředníci nově mohou provádět obřad prostřednictvím videohovoru.

V praxi to znamená, že lidé v New Yorku mají možnost uzavřít sňatek například přes aplikace FaceTime či Duo. Nemluvě o tom, že například populární Zoom umožňuje videokonference pro více než sto účastníků. Nevěsta s ženichem díky tomu nepřijdou ani o reakci virtuálních svatebčanů. „Co se týče manželství, neexistují žádné výmluvy,“ uvedl Cuomo na následné tiskové konferenci.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. Marek Studnicka

    Ano,chápu,vyjadřuji soucit,je dnes opravdu složitá situace,mnozí z Nás řeší i existenční problémy,ale tento článek opravdu nepatří na tento web-je třeba ho směrovat jinde potřebným,zde to nemá smysl,zde je to o technologiích apod.Jen můj názor.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).