Netradiční smartphone Asus M930w se vybarvuje (WM6, UMTS, Wi-Fi)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Během následujících měsíců přijde Asus na trh s novým smartphone telefonem s označením M930w. Ten nabízí na první pohled pro tuto platformu trochu netradiční konstrukci, která je velice podobná například komunikátorům od finské Nokie; Asus však vsadil na operační systém Windows Mobile 6 Standard, tedy verzi, která je určena pro komunikátory bez dotykového displej.

Konstrukce přístroje je rozevírací. V zavřeném stavu M930 připomíná klasický telefon, nechybí tedy vnější displej s úhlopříčkou 2″ a numerická klávesnice. Při rozevření se naskytne pohled na prostorný displej s rozlišením 320×240px (některé zdroje uvádějí 400×240px), jehož úhlopříčka je 2.6″ a dokáže zobrazit 65534 barevných odstínů. Pokud by telefon obsahoval zmíněné vyšší rozlišení, nastal by pravděpodobně poměrně velký problém s kompatibilitou aplikací, jelikož u smartphone platformy jsou nejčastěji podporována rozlišení 176×220px a především 320×240px, uvidíme tedy, jaké údaje se nakonec objeví ve finální specifikaci.

-

Srdcem celého komunikátoru je procesor TI OMAP taktovaný na slušných 400MHz, svižný chod operačního systému pak zajistí 64MB RAM a 256MB ROM; tyto parametry jsou pro potřeby smartphone telefonů zcela dostačující a Asus bude mít díky dobrému výkonu znatelně navrch oproti konkurenčním modelům. V případě potřeby bude možné navýšit místo v telefonu pomocí microSD/SDHC karet. Pro fotografování bude k dispozici fotoaparát s rozlišením 3.1MPx, vybavený Autofocusem a přisvětlovací diodou. Na přední straně najdeme malou kamerku pro videohovory.

-

S Asusem M930 si zavoláte nejen z klasických GSM sítí, ale využít budete moci i UMTS/HSDPA. Samozřejmostí je podpora bezdrátových technologií Bluetooth 2.0 a Wi-Fi 802.11b/g. Celkové rozměry by měly být 113×54×18.7mm, hmotnost včetně baterie 158 gramů. Jako výstup na sluchátka nebo headset poslouží 2,5mm jack, dodávaný akumulátor bude mít kapacitu 1100mAh. Kdy přesně a za jakou cenu se tento zajímavý smartphone objeví na trhu, zatím přesně nevíme, avšak očekává se, že jej výrobce oficiálně představí příští měsíc na konferenci 3GSM v Barceloně.

-

Zdroje: the::unwired, pdadb.net

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku