Domů » Články » Netradiční smartphone Asus M930w se vybarvuje (WM6, UMTS, Wi-Fi)

Netradiční smartphone Asus M930w se vybarvuje (WM6, UMTS, Wi-Fi)

-Během následujících měsíců přijde Asus na trh s novým smartphone telefonem s označením M930w. Ten nabízí na první pohled pro tuto platformu trochu netradiční konstrukci, která je velice podobná například komunikátorům od finské Nokie; Asus však vsadil na operační systém Windows Mobile 6 Standard, tedy verzi, která je určena pro komunikátory bez dotykového displej.

Konstrukce přístroje je rozevírací. V zavřeném stavu M930 připomíná klasický telefon, nechybí tedy vnější displej s úhlopříčkou 2″ a numerická klávesnice. Při rozevření se naskytne pohled na prostorný displej s rozlišením 320×240px (některé zdroje uvádějí 400×240px), jehož úhlopříčka je 2.6″ a dokáže zobrazit 65534 barevných odstínů. Pokud by telefon obsahoval zmíněné vyšší rozlišení, nastal by pravděpodobně poměrně velký problém s kompatibilitou aplikací, jelikož u smartphone platformy jsou nejčastěji podporována rozlišení 176×220px a především 320×240px, uvidíme tedy, jaké údaje se nakonec objeví ve finální specifikaci.

-

Srdcem celého komunikátoru je procesor TI OMAP taktovaný na slušných 400MHz, svižný chod operačního systému pak zajistí 64MB RAM a 256MB ROM; tyto parametry jsou pro potřeby smartphone telefonů zcela dostačující a Asus bude mít díky dobrému výkonu znatelně navrch oproti konkurenčním modelům. V případě potřeby bude možné navýšit místo v telefonu pomocí microSD/SDHC karet. Pro fotografování bude k dispozici fotoaparát s rozlišením 3.1MPx, vybavený Autofocusem a přisvětlovací diodou. Na přední straně najdeme malou kamerku pro videohovory.

-

S Asusem M930 si zavoláte nejen z klasických GSM sítí, ale využít budete moci i UMTS/HSDPA. Samozřejmostí je podpora bezdrátových technologií Bluetooth 2.0 a Wi-Fi 802.11b/g. Celkové rozměry by měly být 113×54×18.7mm, hmotnost včetně baterie 158 gramů. Jako výstup na sluchátka nebo headset poslouží 2,5mm jack, dodávaný akumulátor bude mít kapacitu 1100mAh. Kdy přesně a za jakou cenu se tento zajímavý smartphone objeví na trhu, zatím přesně nevíme, avšak očekává se, že jej výrobce oficiálně představí příští měsíc na konferenci 3GSM v Barceloně.

-

Zdroje: the::unwired, pdadb.net

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. nooooo, az na ten miniaturny display po otvoreni a WM pro smartphony to vypadalo docela slibne, ale neee, je to krok spatky myslim.

  2. No, este keby to malo vnutorny dotykovy displej a WM6 Pro, velmi by som zvazoval… Ale s tymto prckom sa moze ist klzat.

  3. Kdyby to udělali vysouvací jako je třeba Vox nebo Wings, tak to bude levnější, protože to aspoň nebude muset mít dva displeje, nebude to vypadat tak hnusně a…
    … jaký má vůbec rozlišení ten přední displej? Fakt mi celkem uchází význam takovýhle konstrukce.

  4. Ano, WVGA rozlišení WM umějí (Toshiba), ale jen verze pro Pocket PC. Pro smartphony (Standard) nikoliv.

  5. Anonymní: to máte zase pravdu… Ale přijde mi to takový moc prázdný, když se otevře. Vedle displeje klidně mohli ještě přidat pár čudlíků, nějaký funkce pro ně by se určitě našli.
    Né, určitě si to najde zákazníky, ona má každá kontrukce svoje plusy a mínusy a každýmu sedne něco jinýho.

  6. Anonymní: no mně přijde, že v otevřeným stavu je napravo nahoře v rohu nějaká tečka, která by mohla bejt kamerou…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).